Перейти до основного вмісту

Лодія «Князь Володимир» — на Дніпрі

Учора в Києві спустили на воду бойовий човен періоду Київської Русі
16 травня, 11:02
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Майже десять років спільними зусиллями Парку «Київська Русь» та Інституту археології Національної академії наук України тривала робота з відновлення бойової лодії Київської Русі зразка IX—XI століть. Учора експеримент успішно завершився спуском на воду легендарного човна. І відразу — науковий експеримент. Щойно журналістам представили «Князя Володимира», як лодія вирушила в наукову експедицію по Дніпру з метою встановлення максимальної швидкості ходу під вітрилами і без них. За словами президента Парку «Київська Русь» Володимира Янченка, наразі човен уже зареєстровано як науково-експериментальний плавзасіб. Загальна пасажиромісткість лодії — до 25 людей, десять із яких — гребці.

— Учора наукова експедиція успішно стартувала, — розповів «Дню» президент Парку «Київська Русь» Володимир ЯНЧЕНКО. — Про її результати ми розповімо трохи згодом. Втім, уже зараз можна констатувати: зі спуском лодії на воду ми наочно показали всьому світові, якими потужними були бойові судна періоду Київської Русі. До речі, Київ у IX—XI століттях вніс важливу лепту в кораблебудування, продемонструвавши передові досягнення наукового прогресу того часу.

За словами Володимира Янченка, планується, що човен ходитиме по Дніпру, Чорному та Азовському морях, а також братиме участь у світових регатах історичних суден.

— «Князя Володимира» ми в жодному разі не розглядаємо як туристичний об’єкт, — продовжує Володимир Янченко. — Це радше музейний експонат, наша культурна цінність. Для науковців та любителів історії спуск на воду першої повністю закінченої лодії Княжої доби, яка виконана за всіма вимогами провідних науковців, — справжнє свято.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати