Перейти до основного вмісту

Рогатин за кадром

Віртуальна екскурсія церквою Святого Духа, що увійшла до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – вже незабаром на сайті «Україна Інкогніта»
01 липня, 14:58
Чергові відвідувачі – цього разу з Польщі – біля церкви Святого Духа

Щоб потрапити до Рогатина – містечка, де, на думку, більшості істориків, провела дитинство знаменита Роксолана – дружина султана Османської імперії Сулеймана Пишного, потрібно проїхати трохи більше семиста кілометрів від Києва на захід. Саме таку відстань цими вихідними подолали журналісти «Дня», щоб розповісти читачам про те, чим живе сьогодні це містечко, яке ще до кінця не втратило шарму колись розвиненого культурного центру, що аж до середини ХХ століття знаходився у зоні впливу європейської цивілізації.

Сьогодні Рогатин змушений боротися із тими ж проблемами, що й більшість українських провінційних міст, – погані дороги, занепад виробництва, безробіття, масовий виїзд молоді у пошуках кращого життя. Утім, коли стоїш на головній площі міста перед пам’ятником Роксолані (щоправда, в образі босоногої української бранки, а не впливової дружини володаря могутньої імперії), а позаду тебе підноситься красивий готично-ренесансний костел Святого Миколая; чи коли проймаєшся атмосферою дерев’яної церкви Святого Духа – Рогатин немовби скидає із себе непотрібні, неприємні нашарування, і ти розумієш, що для цього міста ще не все втрачено. Варто лише докласти зусиль.

До слова, червень надав Рогатину шанс. Церква Святого Духа разом зі ще сімома дерев’яними церквами Карпатського регіону, за рішенням 37-ї сесії ЮНЕСКО, увійшла до списку Всесвітньої спадщини цієї міжнародної організації. Можливо, це змусить туристів звернути більшу увагу на Рогатин.

Пам’ятник Роксолані (Насті Лісовській) на центральній площі Рогатина. На жаль, ця Роксолана, босонога, в національному вбранні, мало нагадує одну з найвпливовіших жінок XVI століття, якою вона була

«Ми вже за тиждень відчули, що потік туристів збільшився, – говорить Тетяна ПЕТРІВ, завідуюча Музейним комплексом у Рогатині. – Не суттєво, але на 30-40 відвідувачів. Сподіваємося, що далі буде краще». Через сім днів після того, як було прийняте рішення ЮНЕСКО, журналістам нашого видання вдалося відзняти віртуальну екскурсію церквою Святого Духа. Незабаром читачі «Дня» матимуть унікальну можливість – побачити цю пам’ятку на сайті «Україна Інкогніта». Фото, відео, а також текст про те, чим цікавий сучасний Рогатин, як живуть його мешканці та що знають вони про свою знамениту землячку Роксолану, – незабаром на сайті та шпальтах газети. Подорожуйте разом із нами! 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати