Екзотика на... долоні
Буковинець Іван Бледа облаштував ферму із вирощування метеликів у власній квартирі![](/sites/default/files/main/articles/20082013/9babochka.jpg)
Відчути себе в екзотичній країні й доторкнутися до її місцевої флори й фауни прагне чи не кожен. Буковинець Іван Бледа зумів це зробити не виходячи з дому, бо у власній квартирі вирощує метеликів (до речі, про донеччан з таким хобі «День» писав у № 125 від 19 липня цього року). Вперше таке захоплення до чоловіка прийшло під час відвідин виставки живих комах. Тоді відчув, що хоче створити щось подібне. Придбав спеціальну ферму, тобто приміщення для створеннях сприятливих умов для розвитку коконів та вирощування метеликів. «Займаюсь туризмом, тож подорожувати доводиться часто. Метелики стали для мене однією з частинок життя. Годую їх, турбуюся про умови утримання та щоб не побилися між собою і не поламали крильця. Спочатку було трохи важко, тому консультувався з бразильськими спеціалістами», — розповідає чоловік.
Колекція з живих тропічних метеликів буковинця складає двадцять різних видів комах. За його словами, кокони метеликів доводиться замовляти з Бразилії, Філіппін та інших країн.
«Гордістю моєї колекції був один із найкрасивіших метеликів у світі — блакитний морф. Його занесено до Червоної книги як вид, що вимирає. Розмах крил цього метелика сягає вісімнадцяти сантиметрів», — ділиться чоловік. Треба вміти розрізняти ще й статі комах. Як правило, у самців блакитного морфа верхню сторону крил пофарбовано у яскравий блакитний колір з синьо-фіолетовим відливом. А блиск крил у самок не такий яскравий, як у самців.
Ніжні створіння — метелики — можуть ворогувати між собою. Здебільшого між собою конкурують самці, які намагаються вибороти місце поряд з самкою. Вони чимдуж махають крилами. Демонструючи таким чином свою силу, б’ються і ламають собі крила. Тому метеликам потрібно більше вільного простору.
Інколи метелики розлітаються по квартирі буковинця, роблячи з його оселі живий куток. Позаяк такі комахи люблять сонячне світло, вони чіпляються за штори біля вікна чи сідають господарю на руки чи голову. Утім, постраждати вони можуть не лише у бійці між собою, а й від рук людини чи домашньої тварини. «Крила метелика, як попіл, — вони легко ламаються», — розповідає Іван. — Інколи влаштовую виставки своїх метеликів. Діти намагаються їх взяти в руки і не усвідомлюють, що таким чином можуть поламати крила. Головне — уміти правильно взяти метелика в руки. Це треба робити обережно та ніжно», — розповідає буковинець.
Також чоловік дарує своїх метеликів родичам і друзям. Додає яскравості їхньому настрою. За що отримує посмішки близьких. Ну і, звісно, їх подив, що, як з’ясувалося, екзотика різних країн може запросто поміститися на одній долоні дивака з Чернівців.