«Найкраще» від Scorpions
В Одесі й Києві з аншлагами відбулися прощальні гастролі легендарного хард-рок-гуртуВідтоді як у рамках свого світового турне легендарні рокери потрапили до України 1997 року, вони явно закохалися в нашу країну. 2002-го Scorpions відвідали Харків, Дніпропетровськ і Одесу, а навесні 2004 р. на самому початку туру Unbreakeable відіграли концерти в Києві й Одесі, 2007-го привезли до столиці Humanity, а 2008-го дали добродійний концерт на Європейській площі нашої столиці. Одне слово, українських фанатів увагою не обходили, хоч і не надто балували.
Коли ж група вирішила закінчити свою кар’єру й відвідати місця колишньої слави з новим і останнім альбомом StingintheTail, українські фани групи влаштували дуже теплий прийом (з дарунками в аеропорту, зустрічами біля готелю й повними залами). А на знак вдячності отримали серію концертів. Пригадаємо, як це було.
Отже, жовтень 2010 р. Шанувальники хард-року з ажіотажем зустріли новину про завершення творчого шляху Scorpions. Київ і Одеса з’явилися в списку концертів раптово, коли найактивніші фанати під девізом «Зараз або ніколи!» встигли побачити виступи німецьких музикантів у найближчих країнах. Незважаючи на далеку від ідеалу організацію (дорогі квитки, величезні черги, не дуже відповідні приміщення — київський МВЦ не здатен забезпечити належну акустику для такого концерту) в Україні слухачі змогли насолодитися перевіреними часом хітами, а музиканти — небувалим долученням публіки. Про ці концерти ще довго говорили, писали, ділилися фотографіями й відео.
Вересень 2011 р. Scorpions приїхали до Донецька. Спочатку один із засновників групи гітарист Рудольф Шенкер запевняв, що прощальне турне триватиме рік. Але, окрилені успіхом, легендарні музиканти вирішили виступати ще два роки, а потім іще два! У жовтні 2012-го група потішила концертами львівських і київських фанатів.
Цього року Scorpions випустили новий альбом Comeblack і вирішили знову поїздити світом (у рамках турне Rock&Rollforever). Улітку вони стали хед-лайнерами дніпропетровського BestCityFestival. А минулого тижня з успіхом виступили разом із музикантами симфонічного оркестру в Одесі та Києві.
Нагадаємо, ідея грати у супроводі симфонічного оркестру виникла в учасників групи ще 2000 року. Тоді Scorpions випустили альбом MomentofGlory разом із Берлінським симфонічним оркестром під орудою австрійського аранжувальника і диригента Крістіана Колоновіца.
Через 13 років Scorpions не залишилися вірними артистичному Колоновіцу. У жовтневому турі в Мінську вони грали з Віктором Бабаркіним і Президентським оркестром республіки Білорусь у Москві, Казані та Санкт-Петербурзі — з оркестром «Софія» на чолі з Арменом Погосяном. У Києві та Одесі за пультом стояв художній керівник і головний диригент Національного симфонічного оркестру Володимир Сіренко.
У столиці слухачам було запропоновано набір хітів. Половина всіх треків перекочувала до нового туру з MomentofGlory, серед останніх — композиції 1980-х, знаменита YOUANDI 1996 року і кілька пісень, що прокотилися по всьому світу, із StingintheTail. Але враховуючи назву концерту — Bestever («Найкраще»), на новизну цього разу Scorpions не претендували.
Здивувала надзвичайна скромність музикантів. Не було ні ударного соло KottakAttack, ні взагалі якогось соло, а незмінний вокаліст Scorpions Клаус Майне давав мікрофон у залу буквально кілька разів. Група відмовилася від «розігріву», від трансляції спеціально підготовленого відео на величезних екранах, від яскравої світломузики і від своїх фірмових трюків. Концерт вийшов дуже тихим і компактним (менш як дві години). Проте слід відзначити роботу звукорежисерів, які збалансували звук так, що чутно було всіх музикантів! А 66 українських оркестрантів на чолі із Володимиром Сіренком органічно влилися у злагоджений колектив групи, доповнивши його і додавши небувалих барв.
Утім, Scorpions успішні і знамениті для того, щоб просто спочивати на лаврах в цьому трохи нескінченному прощальному турне. У нас групу дуже люблять, і, аби побачити своїх кумирів, глядачі завжди зберуться (і не потрібні піар-ходи та гучні заяви про припинення гастрольної діяльності).
Випуск газети №:
№207, (2013)Рубрика
Культура