Без масок
У ефірі ТБ вийдуть короткометражки про українське життя без прикрас
Вночі із 15 на 16 грудня о 01.15 на телеканалі «1+1» дивіться програму «Аргумент-кіно» та п’ятий із семи Альманахів українських короткометражних фільмів.
В ефір вийдуть п’ять коротких фільмів від трьох режисерів. Також у програмі — дві зустрічі з їхніми творцями.
Режисер і водночас кінокритик і публіцист Аксиня КУРІНА представить дві свої короткометражні картини й розповість про власний кінодосвід і власне ж бачення сучасного кінематографа, зокрема, звісно ж, українського.
Фільм під назвою «Кончєна» Аксиня створила в рамках проекту «Мудаки. Арабески». Це — комічна драма про те, як шалена краля свариться з коханцем, і про те, чи почує вона слово Боже?
Друга стрічка цієї ж авторки — «Гауді» — є частиною іншого короткометражного проекту молодих українських режисерів — «Україно, goodbye!». У ній розгортається історія студента архітектурного факультету, що закоханий в Барселону та її візитівку — споруди видатного каталонського архітектора Антоніо Гауді. Студент прагне здобути грант на навчання в Барселоні й чекає відповіді з іспанського університету. Поки в барселонському виші вирішують, чи приймати до своїх лав студента з України, він карколомно котиться на самісіньке дно... Чи встигне рятівний лист прийти вчасно?
Ще один гість програми — кінорежисер Валерій ШАЛИГА. Він є постановником фільму «Та поїду!». Ця стрічка, як і дві інші, про які мова далі, також є складовими проекту «Україно, goodbye!», котрий, за задумом творців, на чолі яких стояли продюсери Володимир Тихий, Ігор Савиченко та Денис Іванов, покликаний назвати речі своїми іменами — чому значна кількість активних українців та українок, замість розбудовувати приватне й суспільне життя у своїй рідній країні, вибирає шлях еміграції?
Справді, що штовхає тисячі й тисячі наших співвітчизників на такий відчайдушний крок? Неадекватність, несправедливість державної економічної й соціальної політики? Недорозвиненість громадянського суспільства? Правовий нігілізм владних інституцій? Невпевненість у майбутньому? Зрештою, можливо, це ментальний брак волі до незалежного та самостійного життя у власній державі? Чи, може, є й інші причини? Також у програмі — правдиво макабрична, коротка й шокова «чорна» сатира в бік, сказати б, викличної звичаєвої аморальності — фільм Лариси Артюгіної «Без ГМО», події якого, зокрема розгортаються в крематорії. Насамкінець — дотепний, веселий своєю життєрадісною героїнею та водночас гіркий фільм Іллі Калюкіна «Ксенофілія». Це — те кіно, що змусить вас не спати!