Перейти до основного вмісту

Зараз немає співпраці, а є тільки ворожнеча, - Кравчук про діалог влади з опозицією

10 січня, 14:40

За словами Леоніда Кравчука, першого президента України, сьогодні і влада, і опозиція відстоюють свої інтереси, і саме через це, діалог по врегулюванню політичної кризи, неможливий. Про це він зазначив "Дню" в своєму інтерв'ю.

"Як тільки політики, від влади й опозиції, поставлять в центр уваги народ і Україну, її історію і майбутнє, проаналізують все і зведуть до одного знаменника — одразу все зміниться. Я ж не маю заперечень, що опозиція бореться за владу — немає такої опозиції в світі, яка б не боролася за владу. Ми проходили це всі роки незалежності: опозиція ставала владою. Хіба нинішня влада не була опозицією і не діяла так, як діє чинна опозиція з точки зору критики влади (щоправда, без майданів)? Влада перевтілюється в опозицію і бореться вже проти нової влади, та так, що інколи починає боротися проти власного народу. Влада, так відстоює свої інтереси і бореться за продовження своєї влади, що проголошує опозицію ворогом. Немає співпраці, а є тільки ворожнеча. Про інтереси України говорять тільки на словах", - сказав він.

Він також додав: "Якби Угоду про асоціацію почали аналізувати у серпні, це була б одна справа, але оскільки аналізувати почали за 6 днів до самого підписання — злякалися. Політика вимагає сміливих рішень. Це може бути важко, навіть дуже важко. Але коли держава розбита на національні частини, конфесійні, а суспільство розбито на бідний народ та владу, яка часто жирує, об’єднатися дуже важко. Потрібно діяти, будувати разом, тоді народ можна переконувати. Водночас, його не можна переконати, коли народ відчуває над собою насилля. Переконати студентів, яких побили на Майдані не можна".

Він також підкреслив, що проект нової Конституції вже готовий, але його потрібно обговорити

"Ця тема зараз порушується опозицією, багато хто закликає повернутися до старої Конституції, але я думаю, що ця гра із Конституційним судом призведе до появи в Україні анархій й зневаги до будь-яких законів й інституцій. Основний закон вже скомпрометований — не потрібно його добивати. Я пропоную обговорити організацію конституційної форми правління державою через нові зміни до Конституції, серйозний аналіз, круглі столи, асамблеї тощо вийти на принципові питання. Якщо ж брати КА сьогодні, асамблея має сформовані повноваження. Вносячи зміни до Конституції, вона не може обійти вимоги чинної Конституції. Круглий стіл — це більш широка демократична форма, де можна шукати відповіді на ці питання, не зважаючи на рамки. Але це має бути консенсус суспільства, а не певного лідера чи партії. Так само можна вирішити питання про референдум", - підкреслив він.

Подробиці читайте у матеріалі «Політика вимагає сміливих рішень»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати