Перейти до основного вмісту

«Країна має майбутнє лише тоді, коли є люди, які хочуть змінити світ на краще»

7 березня – День «Дня» в Луцьку
07 березня, 17:27

Сьогоднішній День «Дня» в Луцьку підтвердив: проекти газети “День” завжди очікувані. «Десант» видання на чолі з головним редактором Ларисою Івшиною зустрічала переповнена зала зацікавлених проектами «Дня» людей, тож їхній діалог був щирим та глибоким.

Відкриваючи фотовиставку «День»-2013» у стінах бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, ректор СНУ, професор Ігор КОЦАН висловив глибоку вдячність газеті за те, що вона завжди актуально, яскраво й правдиво розповідає про Україну як на теренах нашої держави, так і в світі (адже виходить трьома мовами – українською, російською та англійською). Ігор Ярославович також представив усім факультетам та інститутам Лесиного вишу збірку “Підривна література”, видану у відомій серії “Бібліотека газети «День»”. Нагадаємо, збірка увійшла в десятку найкращих книг минулорічного Форуму видавців у Львові.

Серед шанованих гостей на відкритті Фотовиставки "Дня" - відомий учений і письменник Анатолій Свідзинський

Головний редактор “Дня”, заслужений журналіст України, член Наглядової ради СНУ Лариса ІВШИНА зізналася, що після бурхливих і навіть трагічних подій в Україні був момент сумніву, чи варто в такий час показувати світлини, які утверджують радість життя у різних формах, але на зміну цьому сумніву прийшла переконаність, що країні надзвичайно потрібні (особливо зараз) різноманітні культурні проекти.

Ясна річ, не обійшлося без певних змін у виборі світлин – адже фотокори видання не стояли осторонь останніх драматичних подій. Як наслідок – окремий розділ виставки присвячено Євромайдану і його героям.

Говорячи про збірку “Підривна література”, Лариса Олексіївна наголосила на необхідності підготувати українців (і особливо молодь) до майбутніх випробувань, озброїти читача надбаннями національної історичної, філософської та політичної думки. “Плавати краще вчитися до «шторму», але треба продовжувати ту роботу, яку може вирвати Україну з минулого. І треба бути готовим до того, що шторм цей не останній”, – так пояснила пані Лариса мету видання і спілкування з аудиторією.

“З фотографій ми бачимо, – зауважив  голова Волинської обласної державної адміністрації Григорій ПУСТОВІТ, – яким насиченим є життя навколо нас, відчуваємо щирі емоції людей на світлинах. Це переконує нас: країна має майбутнє лише тоді, коли є люди, які хочуть змінити світ на краще”. Звертаючись до Лариси Івшиної, Григорій Олександрович наголосив, що очолювана нею газета справді змінила людей. А присутнім на відкритті студентам і взагалі молоді він побажав учитися рухатися вперед і змінювати себе, але не лише себе: “Змінився – допоможи іншому в цьому”.

Заступник міського голови Луцька Святослав КРАВЧУК зазначив, що принципова позиція газети “День” є гідним прикладом для інших засобів масової інформації, як треба ставитися до підготовки матеріалів, до культурних проектів, незалежно від того, хто у країні президент. Святослав Євгенович також нагадав про волинське коріння Лариси Олексіївни й висловив сподівання, що енергія Лесиного краю сприятиме дальшому прогресу газети.

Заступник голови правління Благодійного фонду “Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк”, докторант СНУ Ірина КОНСТАНКЕВИЧ звернула увагу присутніх на симптоматичність самого часу відкриття виставки, коли більше є питань, аніж відповідей. Одне із найактуальніших питань – яким має бути наш національний дім. Тих, хто хоче отримати на нього відповідь, Ірина Мирославівна скерувала до книги Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” зі збірки «Підривна література».

Символічність часу відкриття виставки відзначив і перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр ПИРОЖИК – адже відбувається це у Шевченківські дні. На його думку, газета “День” пробуджує національну самосвідомість, як ніхто в Україні. Пан Олександр нагадав також, наскільки знаковими були ім’я, постать і творчість Великого Кобзаря для героїв Євромайдану, після чого хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять бійців Небесної Сотні (серед полеглих, як відомо, й четверо волинян).

Свіжий "День" - нарозхват

Фотоконкурс “Дня”, мабуть, є найзрозумілішим та найдемократичніщим засобом ідентифікації українства. Перші ж відвідувачі зауважили: виставка навдивовижу втілює ідею суверенітету, єдності та неподільності нашої держави – досить лише глянути на географію фоторобіт – Київ, Львів, Харків, Херсон, Луцьк, Рівне, Чернівці, Донецьк, Сімферополь, цілий ряд інших міст і сіл соборної України, – й це гідна відповідь тим, хто нині намагається розколоти Україну.

"Підривна література": з презентації - одразу до свого читача

Найцікавіші думки та враження, озвучені під час візиту «Дня» в Луцьк, читайте в одному з наступних чисел газети. А зараз пропонуємо читачам перші враження відвідувачів фотовиставки:

Анатолій ЦЬОСЬ, проректор з науково-педагогічної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:

– Відверто кажучи, отримав море позитиву. Виставка вражає різноманітністю, багатогранністю і тем, і художніх підходів до їх вирішення. Наша дійсність на світлинах відображена в її найповнішому вияві, без прикрашання, без замовчування драматичних моментів – є місце й для радості, й для смутку. Такі експозиції допомагають краще пізнати життя. Знімки ж з Євромайдану – просто унікальні.

Тарас ЛІТКОВЕЦЬ, заступник декана історичного факультету СНУ:

– Щиро вдячний надзвичайно популярній газеті “День” за чудову можливість поринути в життя країни й стати свідком подій і щасливих, і буремних. Добре, що на виставці представлені всі суспільні верстви населення, Цикл “Євромайдан” – особливо на часі. Просто зримо відчуваєш подих цих подій.

Олександр БОНДАРСЬКИЙ, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету:

– Фотографія – це відображення нашого життя очима іншої людини. По суті, всі роботи є цікавими, й недарма, що багато з них відзначено призами. Автори світлин уміють побачити небуденне в буденному й показати життя в повному спектрі. Євромайдан? Ми досі не можемо відійти від шоку – стільки молодих хлопців поклали життя за Україну… Певен, що й більшість наших людей так само не відступила б – адже відчуття небезпеки блякне перед усвідомленням необхідності боронити рідну землю.

Нагадаємо, усі відвідувачі фотовиставки «Дня» можуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки (23 березня) за результатами цього голосування мають оголосити лідера глядацьких симпатій від лучан.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати