Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Майдан і... вугілля

У галереї сучасного мистецтва «Цех» відкрилася виставка миколаївського художника Рустама Мірзоєва
16 липня, 12:23
«ГОЛУБИ». ПТАХИ — СВОЄРІДНИЙ КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ЦЕНТР УСІЄЇ ЕКСПОЗИЦІЇ «ВУГІЛЛЯ» / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ГАЛЕРЕЇ «ЦЕХ»

Свій новий творчий проект майстер назвав «Вугілля». В експозиції представлено 12 полотен, створених за допомогою вугілля, акрилу та  пастелі. Новаторство, експериментальність, свіжий погляд на, здавалося б, буденне привертає інтерес з перших хвилин перегляду. Переважну більшість робіт створено цього року, однак є полотна, що пов’язують попередню експозицію автора «Парадний портрет» із новою. Художник розказав, що під впливом подій в Україні він довгий час не міг працювати...

— Виставку присвячено не якійсь окремій темі, а роботи зібралася в одну історію, яку об’єднує те, що їх створено саме вугіллям. Та й час зараз тривожний, тому мої роботи теж такі, — зізнається Рустам МІРЗОЄВ.

Дійсно, сцени й кольори зображеного викликають відчуття неспокою, часом занепокоєння, хвилювання, однак придивившись, помічаєш, що відтворений художником хаос обмежено геометричними рамками («Крейда»), а птахи у придорожньому пейзажі сидять на дроті чітким непорушним рядком («Голуби»), чи летять симетричним ключем над будинками («Зграя»). Тоді тривога змінюється відчуттям спокою і впорядкованості. Назви робіт однослівні, лаконічні, вони не пропонують глядачеві чіткого ключа для сприйняття, натомість лишаючи можливість індивідуальних інтерпретацій. Поява зеленого кольору серед чорних, сірих відтінків оживлює запропоновану художником реальність.

Птахи є своєрідним концептуальним центром усієї експозиції, навіть перебуваючи не на першому плані полотен. Часто вони є символічно протилежними, як голуб і ворон («Стілець»). Наприклад, арт-блогер Павло Лужецький зауважив, що ідейно близькою й об’єднавчою для експозицій «Вугілля» і «Парадний портрет» є робота «Голуб» як ремінісценція на «Чайку» з минулорічної виставки.

Сам художник зізнався: «Нещодавно була історія, коли Папа Римський після служби за мир в Україні випустив голубів, і їх атакували крук і чайка. Не хотілося б прямих асоціацій, але я про це багато думав, ця подія вплинула на мене...»

Нагадаємо, роботи Рустама Мірзоєва брали участь в українських і міжнародних виставках, фестивалях сучасного мистецтва. Серед загальних позитивних відгуків особливо вирізняється акцент на високій техніці виконання. «Коли образ заряджений сенсами, він пробуджує рефлексії, насамперед, своєю технічністю, майстерністю втілення», — прокоментував арт-блогер Павло Лужецький. — «Таке мистецтво універсально доступне, тому що дуже добре виконано».

Відвідати виставку «Вугілля» можна до кінця серпня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати