Перейти до основного вмісту

Чим здивує «Київ Музик Фест 2014»?

Із 24 вересня до 5 жовтня триватиме один із наймасштабніших міжнародних форумів України, який святкуватиме своє 25-річчя
18 вересня, 15:29
НА КОНЦЕРТІ-ВІДКРИТТІ ЗОЛТАН АЛМАШІ ВИКОНАЄ СВІЙ «КОНЦЕРТ СІ МІНОР» ДЛЯ КОНТРАБАСА В СОЛЬНОМУ СТРОЇ І СТРУННОГО ОРКЕСТРУ РАЗОМ ІЗ МУЗИКАНТАМИ «КИЇВСЬКОЇ КАМЕРАТИ» / ФОТО ЮРІЯ ШКОДИ

У нашій столиці протягом 11-ти днів відбудеться 20 концертів: 4 симфонічні, 2 вокально-симфонічні, 5 хорових, 7 камерних, концерт оркестру народних інструментів; представлення мультимедійного диска «Світ Миколи Лисенка» і ф’южн-проект «Крок назустріч», у якому об’єднаються народна, класична й сучасна популярна музика у стилях джаз, рок, фолк, класика за участю провідних популярних виконавців.

— У тривожний період, який нині переживає наша країна, — час боротьби за збереження цілісності держави, як ніколи, зростає значення культурних цінностей, здатних консолідувати націю. Тому у програмі фестивалю особлива увага приділяється постаті волелюбного генія українського народу Тараса Шевченка, 200-річчя від дня народження якого нині відзначає весь світ, — розказала «Дню» керівник прес-центру «Київ Музик Фест» Ольга ГОЛИНСЬКА. — Слухачі почують сім першопрочитань творів великої форми, пов’язаних з іменем і творчістю Кобзаря, а також численні мініатюри. Ще одна тематична домінанта нашого форуму — це духовна музика. Вона наповнює, зокрема, концерти 25 вересня і 2 жовтня у Національному будинку органної та камерної музики, 30 вересня в Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України, 4 і 5 жовтня у Михайлівському Золотоверхому соборі, закриття фестивалю 4 вересня у Національній філармонії, хорову імпрезу в Євангелічній лютеранській церкві Св. Катерини 5 жовтня. Так, у симфонічному концерті відкриття (27 вересня) в Національній філармонії України лунатиме «Молитва за Майдан» Освальдаса Балакаускаса.

Усі учасники Фесту цьогоріч долучатимуться до збору грошей на підтримку Збройних сил України і постраждалих у зоні АТО: на кожному концерті партнери форуму, представники волонтерських організацій «Коли, як не зараз?» і «Народний тил» здійснюватимуть збір добровільних внесків від усіх охочих допомогти.

Наш фестиваль представить сучасну музичну культуру 14-ти країн світу: Австрії, Білорусі, Естонії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Загалом пролунає понад 150 творів, із них понад 120 — українських композиторів із різних куточків нашої держави, включно з Кримом і Донецьким регіоном. Переважна більшість опусів — прем’єри, зокрема й світові.

Уперше у Києві виступлять музиканти Nordic Saxofone Quartet (Швеція), співак і актор Руперт Бергман (Австрія), очікуємо також на гостей з Литви, Хорватії, Польщі та Білорусі. Планується і великий мистецький «десант» із Одеси: молодіжний хор «Оріана», оркестр народних інструментів і капела бандуристів Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової, молоді одеські музиканти-інструменталісти.

Цікаву сторінку Фесту становитимуть твори, тією чи іншою мірою пов’язані з музичним театром. Це насамперед програма «Вокальний театр Руперта Бергмана», на яку ми запросимо публіку 28 вересня до Будинку актора. Думаю, що сюрпризом для шанувальників сучасного мистецтва стане ексклюзивний проект «Гра» Ансамблю нової музики «Рикошет» (вони виступлять 29 вересня у Спілці композиторів). Не пропустять меломани концертну оперу Олександра Костіна «Діалоги Вінченцо Галілея», яка пролунає 2 жовтня у Будинку органної та камерної музики. Нагадаю, що вхід на усі заходи, крім спеціально зазначених у програмі випадків, у нас традиційно вільний.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати