Відбулася спроба захоплення Концерну РРТ
Микола Княжицький: «Це симптом слабкості нової влади та свідчення небезпеки реваншу попереднього режиму»
Тривала історія протистояння довкола Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення (РРТ) (державного оператора телерадіомовлення, радіорелейного й супутникового зв'язку, який здійснює трансляцію державних теле- і радіоканалів по всій території України) сьогодні набула нового витку. На офіційному сайті Концерну з’явилося повідомлення про рейдерське захоплення підприємства. О сьомій годині ранку кілька десятків людей на чолі з колишнім в.о. гендиректора концерну Констянтином Захаренко увірвалися на територію підприємства. Частина з них назвалась працівниками Концерну, інші – українськими патріотами та представниками «самооборони». Свої дії ці особи пояснювали постановою Тельманівського районного суду Донецької області, що відміняє розпорядження Кабінету Міністрів України № 404-р від 23 квітня 2014 року про призначення Півнюка О. В. генеральним директором КРРТ. Як відомо, територія Тельманівського району контролюється бойовиками т. зв. ДНР. Гендиректор КРРТ Олександр Півнюк забарикадувався у власному кабінеті, а на території Концерну з’явились правоохоронці.
Нагадаємо, що протистояння між прибічниками Захаренка, призначеного за часів Януковича та новим керівництвом КРРТ розпочалося ще у квітні. Частина колективу Концерну об’єдналась у т.зв. «координаційну раду», у яку здебільшого увійшли люди, яких у компанію привів Захаренко, й почала висувати новопризначеному Олександру Півнюку різноманітній звинувачення – нібито він разом з керівником Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Володимиром Звєрєвим свідомо надають технічну підтримку терористам, завдяки якій стала можливою трансляція на захоплених територіях російських каналів. Йшлося навіть про те, що вказані посадовці навіть передали бойовикам коди урядового зв’язку в Луганській та Донецькій областях. Крім того, за словами прихильників Захаренка, Півнюк намагався довести КРРТ до банкрутства, щоб створити на базі Концерну приватне підприємство, яке мало б стати провайдером цифрового телебачення (як відомо, планувалося, що до 2015 року Україна повністю перейде на цифрове ТБ). Нове керівництво КРРТ усі звинувачення відкидало.
Водночас діяльність на колишній посаді самого Костянтина Захаренка, який керував КРРТ за часів президентства Януковича, досі викликає багато запитань. Так, відповідно до розслідування, проведеного журналістом «Еспресо.TV» Артемом Шевченко, ще у 2010 році Антикорупційним бюро ГУБОЗ МВС України відносно Захаренка, який тоді очолював тендерний комітет КРРТ, було заведено оперативно-розшукову справу за фактом хабарництва. Однак тоді через наявність у її фігурантів зв’язків на рівні керівництва правоохоронних структур до кримінального переслідування і суду справа так і не дійшла. Пізніше МВС знову реанімувало розслідування за цими фактами. В КРРТ ж була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності підприємства за період 2013-14 років, яка, за словами Олександра Півнюка, виявила серйозні порушення.
«Сьогодні у «координаційної ради» не витримали нерви», – пояснює офіційна Фейсбук-сторінка Держспецзв'язку, до сфери управління якої входить КРРТ. Згідно з повідомленням, у вівторок мало відбутись засідання «справжніх профспілок КРРТ», які зайняли у конфлікті проміжну позицію. Воно мало висловити позицію щодо позову «координаційної ради» про відміну розпорядження Кабміну (причина – не погодили призначення з профспілками), який вже місяць розглядається у Вищому Адміністративному Суді України. Очікується, що у середу, 1 жовтня, стане відоме рішення у цій справі. «Але Тельманівский райсуд виявився спритнішим», – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку. Там наполягають на тому, що конфлікт має суто господарський характер. Мовляв, нове керівництво КРРТ виявило цілу низку фінансових порушень, зокрема йдеться про сумнівні тендери та незаконне розміщення коштів у банківських установах. Принципова позиція щодо цих питань нібито й спричинила акції протесту й створення «координаційної ради». За словами ж гендиректора КРРТ Олександра Півнюка, захопленню підприємства передував тиск з боку служби новин телеканалу «Інтер», а його організатором є Сергій Льовочкін. «Вони затіяли брудну кампанію проти Концерну, готували суспільну думку до того, що тут засіли вороги держави», – зазначив Півнюк.
«Пан Захаренко – це людина, яка за часів Януковича давала особисті вказівки вимикати з ефіру канали, що не підтримували владу, зокрема «5 канал», – розповів у коментарі «Дню» народний депутат України, голова підкомітету з питань телебачення і радіомовлення Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола КНЯЖИЦЬКИЙ. – Коли «Еспресо TV» вів трансляцію з Майдану, міліція намагалась закидати журналістів гранатами, а Захаренко синхронно з ними вимикав супутниковий сигнал каналу. Проти Захаренка, як і проти попереднього гендиректора КРРТ Анатолія Антоненка була порушена ціла низка кримінальних справ за корупційні діяння. Я б хотів почути пояснення правоохоронних органів, чому ці справи так довго розслідуються. Наскільки мені відомо, існує навіть відео, на якому зафіксовано, як Захаренко та Антоненко беруть хабарі. Зрозуміло, що постанову Тельманівського районного суду було або сфальсифіковано, або видано незаконно. Вважаю, що це – диверсія проти України. Ці люди мають бути покаранні відповідно до чинного законодавства. Звинувачення, які вони висувають проти нового керівництва КРРТ – це спекуляції, які не відповідають дійсності. Ситуація, яка склалася – це симптом слабкості нової влади та свідчення небезпеки реваншу попереднього режиму».
Author
Роман ГривінськийРубрика
Медіа