Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

21 вересня, 00:00

Йоко Оно нагородила Pussy Riot премією миру імені Джона Леннона

Художниця і співачка Йоко Оно присудила групі Pussy Riot премію миру, яку вона заснувала на згадку про свого чоловіка Джона Леннона. Як повідомляє Reuters, нагороду в Нью-Йорку сьогодні, 21 вересня, отримає Петро Верзилов, чоловік засудженої учасниці групи Надії Толоконникової. Йоко Оно вручить премію спільно з виконавчим директором правозахисної організації Amnesty International в США Сюзан Носсел. За словами Оно, вона вирішила нагородити учасниць групи за їхній внесок у справу боротьби за свободу самовираження жінок. Окрім Pussy Riot нагороди удостоїли ще чотирьох осіб: Рейчел Коррі, загиблу 2003 року американську активістку, що боролася за права палестинців в Ізраїлі, покійного письменника Крістофера Хітченса і Джона Перкінса, активіста й автора книжки Confessions of an Economic Hit Man, виданої 2004 року. Ім’я п’ятого лауреата поки що невідоме ЗМІ.

Пакистан: бізнесменові загрожує страта... за байдужість до ісламу

У Пакистані заарештували бізнесмена, який відмовився брати участь в акціях протесту проти фільму «Невинність мусульман». Раніше, 15 вересня, під час масових виступів мусульман у місті Хайдарабад на півдні Пакистану, демонстранти зажадали від місцевого бізнесмена Хаджі Насрулли Хана на знак солідарності закрити близько 120 крамниць, власником яких він є. Коли бізнесмен відмовився, один з орендарів звинуватив його в тому, що він таким чином підтримує творців антиісламського фільму. Демонстранти заявили, що Хаджі Насрулла Хан під час суперечки з ними образливо висловився на адресу пророка Мухаммада. За словами представника правоохоронних органів, жодних доказів цього демонстранти надати не змогли, проте поліції під тиском натовпу довелося заарештувати бізнесмена. Йому загрожують обвинувачення в богохульстві, за що в Пакистані засуджують до страти.

США запровадили нові санкції щодо Білорусі

Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо білоруської компанії «Белвнешромсервис», яку звинувачують у постачаннях зброї масового ураження президентові Сирії Башарові Асаду. Зокрема, згідно із заявою американського відомства, зареєстроване в Мінську підприємство постачало сирійській армії авіаційні бомби. «Авіаційні бомби сирійські військовики використовували нещодавно, в липні 2012 року, в ході повітряних бомбардувань Алеппо в межах скоординованих нападів з боку урядових сил, аби залякати опозиційні сили», — йдеться в повідомленні. У свою чергу, Міністерство закордонних справ Білорусі вважає «вживання однобічних заходів неприпустимим», а самі санкції — «не більше як спробою чинити тиск на Білорусь».

Пан Гі Мун: «Сирії потрібен політичний діалог»

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що сирійський конфлікт не може бути вирішений силою зброї, хоча уряд і повстанці сповнені рішучості перемогти у громадянській війні. Пан Гі Мун назвав «тривожним» продовження збройного конфлікту в Сирії та закликав сторони до політичного діалогу. Тим часом важкі бої тривають у Дамаску та Алеппо. За словами опозиційних активістів, урядові війська в середу штурмували південне передмістя Дамаска. Вони повідомляють, що ситуація, яка склалася в Хаджар Асваді, майже безнадійна. Державні засоби масової інформації повідомляють про численні жертви серед противників режиму Асада. Виступаючи на прес-конференції, присвяченій відкриттю чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН, Пан Гі Мун зазначив, що «на жаль, обидві сторони — і уряд, і опозиційні сили — здається, сповнені рішучості вирішити конфлікт воєнним шляхом». «Гадаю, воєнні засоби не принесуть розв’язання. Потрібен політичний діалог», — зазначив Пан Гі Мун.

Аун Сан Су Чі вручили Золоту медаль Конгресу

Лідерові м’янмської опозиції Аун Сан Су Чі в ході урочистої церемонії у Вашингтоні було вручено Золоту медаль американського Конгресу. Вищої американської нагороди Су Чі було удостоєно ще 2008 року, коли вона перебувала під багатолітнім домашнім арештом у Бірмі. Незабаром після того, як міністерство фінансів США скасувало санкції проти м’янмського президента і спікера нижньої палати парламенту, Аун Сан Су Чі зустрілася в Білому домі з президентом Бараком Обамою. Послаблення американських санкцій пов’язується з новою владою М’янми, котра робить певні кроки щодо проведення демократичних реформ. Євросоюз, Австралія та низка інших країн також уже частково послабили санкції проти Бірми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати