Перейти до основного вмісту

«Мобілізовані» на... добру справу

Близько 200 волонтерів за кілька годин підготували відділення реанімації до ремонту. І зекономили медзакладу 30 тисяч гривень
03 лютого, 11:27
ДІВЧАТА-ВОЛОНТЕРИ ГОТУВАЛИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ СУБОТНИКА КАНАПЕ, ПРИГОЩАЛИ ЧАЄМ, КАВОЮ ТА СОЛОДОЩАМИ

У білому від пилу приміщенні метушаться чоловіки у респіраторах та потертих комбінезонах. Хтось ледь не збив товариша тачкою, хтось махає сокирою — вітається з кимось. Інші — завзято обдирають плитку та вибивають старі віконні рами. Так відбувалася цими вихідними велика і дружна толока у відділенні реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих Головного військового клінічного госпіталю у Києві. Небайдужі кияни буквально за кілька годин підготували приміщення до ремонту. Захід відбувся у рамках проекту «Гідність» за підтримки благодійного фонду «Центр допомоги пораненим».

Людей прийшло так багато, що не всім вистачило роботи. Організатори очікували, що буде до півсотні учасників, а прийшло близько 200. Ті, хто мав власні інструменти, знімали вікна, двері, готували до ремонту підлогу та стелю. Інші збирали та виносили сміття. «Ми тут утрьох з друзями. Із інструментів — тільки руки, бо немає вдома потрібного приладдя. Але нам видали лопати і мішки, тож, вигрібаємо сміття», — розповідає вчитель інформатики Роман Крошитецький.

Промисловий альпініст Сергій прийшов на суботник з власними інструментами. «Є у мене перфоратор, пили, сокири, відбійний молоток. Особисто я збиваю підлогу та лудки. Нас тут четверо з друзями. Хто, як не ми?» — усміхається Сергій, зодягнений у яскравий жовтий комбінезон, у шоломі та захисних окулярах.

Керує цим «мурашником» виконроб Марина Дьяченко. «Спеціалістів, щоб щось демонтувати та виносити сміття, не треба. Робота йде легко, бо люди працюють з ентузіазмом та радістю, всі слухняні,  — хвалить вона волонтерів. — Приміщення зараз старе і криве, а буде красиве і світле. За кілька днів поставлять металопластикові вікна — їх уже замовили, вирівняють підлогу, завезуть гіпсокартон для подальших робіт».

ДЕЯКІ УЧАСНИКИ ТОЛОКИ ВПЕРШЕ У ЖИТТІ ЗБИВАЛИ ПЛИТКУ. АЛЕ ВСІ ПРАЦЮВАЛИ ВПЕВНЕНО І ВПОРАЛИСЬ НА ДЕКІЛЬКА ГОДИН РАНІШЕ, НІЖ ПЛАНУВАЛОСЯ

 

Активісти зекономили на ремонті відділення 30 тисяч гривень. Якби для демонтажу запросили фірму, це б коштувало 40 тисяч гривень. Суботник обійшовся у 10 тисяч гривень: кошти пішли на рукавички, респіратори, продукти харчування та вивіз сміття. Взагалі, «Центр допомоги пораненим» звернув увагу на відділення реанімації й інтенсивної терапії ще влітку. «Сюди потрапили два бійці з АТО, вони лежали у комі, — згадує один з координаторів толоки Богдан Лисенко. — Умови в госпіталі були нормальні, але стан приміщення жахливий. На другому поверсі вже відремонтували три палати, тепер робимо реанімаційне відділення. Тут буде шість палат».

Громада розчистила приміщення на кілька годин раніше, ніж планувалося. Фахові будівельники лишали свої контакти організаторам — щоб і далі допомагати у ремонті. «Попереду капітальний ремонт відділення. І, мабуть, подібні заходи ще будуть, — говорить Богдан Лисенко. А учасники толоки обіцяють: прийдуть обов’язково. Бо це не просто ремонтні роботи, це й ще спілкування з однодумцями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати