Афiша
ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«Анничка» — 11 червня у кінотеатрі «Ліра»
У рамках проекту «Музей кіно» продемонструють стрічку Бориса Івченка «Анничка» (зняту 1969 року на Кіностудії ім. Довженка). Психологічна драма перенесе глядачів на Гуцульщину в роки Другої світової війни. Випадково опинившись на місці недавніх боїв, молода Анничка знаходить у лісі пораненого. Дівчина вилікувала хлопця і закохалася в нього... А її нареченого війна перетворила на чудовисько, котрий став поліцаєм, і дівчина вирішила втекти з коханим хлопцем, але на їхньому шлях стає її батько... У фільмі знялися актори: Любов Рум’янцева-Чорновол (Анничка, Ганна Кметь), Ґріґоре Ґріґоріу (Андрій, поранений червоноармієць), Костянтин Степанков (Ґазда Кметь, заможний гуцул), Іван Миколайчук (Роман Деміш, наречений Аннички), Борислав Брондуков (Крупяк, головний поліцай), Іван Гаврилюк (Іванко, молодий гуцул, друг Романа) та інші.
КНИЖКА ТИЖНЯ
«Одіссея Шкіпера та Чугайстра: Окупаційний роман» Григорія Гусейнова
Нова книжка відомого письменника, видавця, лауреата Шевченківської премії Г. Гусейнова має безхмарно-авантюрну назву «Одіссея Шкіпера та Чугайстра...» (видавництво «Ярославів Вал»). Але в ній усе далеко не безхмарно, адже роман розповідає про життя юнака на прізвисько Шкіпер під час Другої світової війни. Він мешкає в невеликому містечку степової України, пізнає світ, кохає й навіть не здогадується, які карколомні події випадуть на його долю. «Одіссею...» написано в традиційній для Григорія Гусейнова манері: з детальними описами та цікавими історичними й краєзнавчими екскурсами, з якими й чергується власне сюжет і діалоги. Символічний, звісно, час появи цієї книжки. Сімдесят років від закінчення тієї страшної війни. Другий рік нової війни на українській землі. І в цьому контексті книжка «Одіссея Шкіпера та Чугайстра», з одного боку, є яскравим твором на полі історичної пам’яті (очищеної від істерії політичної пропаганди), а з другого — нагадує нам про суто людський, приватний, вимір війни, коли в гіркі й криваві дні особливо тяжко й особливо важливо зберігати в собі людяність...
ФОТО З САЙТА BUKVOID.COM.UA
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
«Кінохіти» від оркестру Lords of the Sound — 10 червня в Палаці «Україна»
ФОТО З САЙТА DYVYS.INFO
Це ювілейна програма. На сцені Київський симфонічний оркестр Lords of the Sound відзначатиме свій день народження. Музиканти виступають у популярному жанрі кросовер, органічно переплітаючи академічне звучання інструментів з експресією рок-музики. Керівник оркестру Віталій Саражинський і диригент Віталій Фізер — майстри перевтілень у кіногероїв і завжди додають дійству шарм. Оркестр Lords of the Sound — це майже три десятки обдарованих і відданих своїй справі музикантів. Кістяк колективу свого часу сформували на базі Київського музично-драматичного театру ім. П. Саксаганського. У концерті будуть виконуватися твори власного авторства, а також нові й кращі саундтреки з фільмів: «Тіні забутих предків», «Великий Гетсбі», «Темний лицар», «Хоббіт», «Ромео і Джульєтта», «Зоряні війни «, «Аватар», «Мій ласкавий і ніжний звір», «Код да Вінчі», «Кримінальне чтиво», «Запах жінки», «Список Шиндлера «, «Гаррі Поттер «, «Чорна кішка, білий кіт», «Шерлок Холмс» та інші, а також симфонічні кавер-версії хітів таких виконавців, як Майкл Джексон, Бейонсе, Ера, Френк Сінатра, Глорія Гейнор та ін.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
Нове ім’я: живопис Макара Москалюка в галереї Львівської національної академії мистецтв
ФОТОІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ВІДДІЛОМ ІНФОРМАЦІЇ ЛНАМ
Макар — яскравий представник молодої генерації львівських митців (нині він студент V курсу кафедри монументального живопису ЛНАМ). Москалюк активно працює в царині сучасного образотворчого мистецтва. Експозиція виставки складається з живописних полотен, створених протягом 2013—2015 років поза межами навчального процесу і має на меті продемонструвати широкому загалу маловідому сторону творчості художника. Молодому митцю вже вдалося виробити оригінальну живописну манеру, в якій органічно взаємодіють кращі досягнення львівської школи монументального живопису, постмодерні віяння, а також індивідуальні пошуки та інспірації автора. «Мене захоплює точність і експресивність у роботах, хоч зображаю їх по два різні краї полотна, в таких випадках роблю серію різних за енергією та колоритом робіт, що особливо помітно в триптихах. Відчуваю і сприймаю світ від великої маси до малої деталі, вони між собою є противагою і доповненням одна одної. Цікавить простота, лаконічність, цілісність — вони є й залишаються моїм внутрішнім фундаментом. Мистецтво — це ключ до людини, незалежно від національності й мови. У своїх різних формах прояву мистецтво — це культура, це духовність, це носій інформації, це багатство людства», — зазначає М. МОСКАЛЮК. Власне саме ці переконання лежать в основі його творчої діяльності. Цією виставкою ми відкриваємо нове ім’я у львівському мистецькому середовищі», — підкреслюють організатори вернісажу. Експозиція триватиме до 26 червня.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«У Барабанному провулку» — 12 червня в майстерні театрального мистецтва «Сузір’я»
ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ «СУЗІР’Я»
Пісні відомого барда Булата Окуджави завдяки режисеру Ігорю Славинському (він же і сценограф) склалися в заплутану любовну історію, що розігрується у привокзальному буфеті під акомпанемент тапера (Наталія Бегма грає «наживо» на піаніно). Цю музичну виставу можна назвати вокзальною сагою, яку потрясаюче грають, співають і танцюють Ірина Калашнікова та Сергій Мельник. Перед глядачами розігруються 27 пісень-історій про життя... Здавалося б, усе просто, навіть банально. Зустрілися чоловік і жінка, спалахує іскра... Але весь підтекст ситуації, її багатовимірність і неоднозначність перегукуються зі звучними піснями Окуджави. У них мудра алегоричність, метафоричність, тонка образність, глибина і тільки уявна, проста символіка. Чоловіча поезія Б.Окуджави дивним чином розклалася акторами на жіночу та чоловічу лінії, й утворився послідовний діалог з питаннями і відповідями на вічні загадки буття...