Перейти до основного вмісту

Патріотизм головного мозку

27 серпня, 17:18

Росія — острів процвітання, прогресу й стабільності в океані хаосу й розрухи, що поглинув усю планету. Отруйне насіння цього хаосу проникає до Росії з-за кордону разом з імпортними товарами, просочується хвороботворними струменями через зарубіжні сервіси й сайти в Інтернеті. Якщо зможемо поставити надійний заслін іноземщині, укласти країну в сталевий кокон повної ізоляції — ось у цю мить і настане всім нам остаточне щастя.

Перераховане в попередньому абзаці — суть резюме новин російських медіа за минулий тиждень. Заголовок новини в «Комсомольськой правде»: «У Москві дворічний хлопчик обпалив собі обличчя імпортним миючим засобом». Дитина, граючи з балончиком рідкого засобу для чищення, направила розпилювач собі в обличчя й натиснула на ручку. У результаті отримала опік. Головне в цій новині те, що засіб був імпортний. Був би російський, його, мабуть, можна було б давати дитині замість молока. І тут же, впритул до цієї новини дається інформація, що «Роспотребнадзор» ще напередодні розпорядився прибрати з полиць деякі партії миючих засобів, що «не відповідають безпеці». Читачі «Комсомолки» мають тепер зітхнути з полегшенням, оскільки їм, мабуть, належить або відмовитися від шкідливої звички мити посуд, або робити це за допомогою піску й господарського мила.

Ось іще одна новина в тій же «Комсомольськой правде» під заголовком: «Чиновникам заборонять Googlити». Тут узагалі йдеться про національну безпеку країни, якій загрожують зарубіжні сервіси в Інтернеті. Але завдяки пильності глави Ради безпеки Росії Миколи Патрушева загрозі запобігли, й державним службовцям буде заборонено використовувати не лише пошукову систему Google, а й будь-який інший сервіс закордонного походження.  Що безсумнівно вкрай позитивно позначиться на якості управління в Росії, зробить управлінські рішення набагато обгрунтованішими й продуманішими.

Розвиток теми боротьби зі шкідливими джерелами інформації вже в «Известиях». Тут повідомляється про те, що Російське воєнно-історичне товариство створить правильний аналог Вікіпедії — Російську історичну енциклопедію (скорочено — Ріпедію). Головна відмінність Ріпедії від Вікіпедії в тому, що статті в ній зможуть писати лише правильні експерти, які пройдуть тест на знання історії. Як еталон такого історичного знання в Ріпедії будуть розміщені статті з Православної енциклопедії й інших таких же правильних джерел. Гарантом того, що до Ріпедії не потрапить жодного рядка крамоли, слугує репутація Російського воєнно-історичного товариства і його голови, пана Мединського. Відкриття цього благодатного джерела патріотичної інформації заплановане на жовтень. Можливо, за задумом ініціаторів цього проекту, створивши альтернативу Вікіпедії, можна буде надалі закрити нарешті цей шкідливий ресурс, на якому так багато відомостей, що заважають патріотам пишатися вітчизною й зневажати решту світу.

Зі світом, дійсно, коїться щось неймовірне. Особливо жахливі речі відбуваються в Європі. Про те, що європейці зав’язли в пороках, годі й казати, це в Росії знає кожен першокласник. Але це ще не все. Там і в економіці суцільний кошмар. Ви почитайте те, що повідомляє головне державне агентство Росії РІА Новости, адже воно не брехатиме. У статті під назвою: «Аналітики: світова криза «ефектом доміно» доведе євро до катастрофи» росіянам авторитетно повідомляють, що «у єврозони мало можливостей протистояти ударам нової глобальної кризи».

Тут я вимушений зробити відступ і виголосити слова товариської критики на адресу організаторів російського медіапростору. Не відчувається в цій організації системності й комплексного підходу. Перш ніж писати про «катастрофу євро» треба було реалізувати ідею Патрушева й заборонити Google, а заразом і вільне ходіння валюти, а головне, ось ці цифри в обмінниках заборонити. Інакше недобре виходить, оскільки будь-хто може погуглити й переконатися, що сьогодні 1 євро коштує 80 рублів, рік тому коштував 48 рублів, а до крадіжки Криму — 40. Зрозуміло, що основну масу росіян це не збентежить, але треба все-таки якось ретельніше...

Повертаючись до огляду російських ЗМІ за тиждень і до тієї картини світу, яку вони вкорінюють у голови росіян, слід сказати, що найстрашніше місце на планеті — це, поза сумнівом, Україна. Як з’ясував і написав у тій же «Комсомолке» Єгор Холмогоров, «Україна — це Північна Корея, тільки більша». Виявляється, «у війни на сході України чимало спільного з тим конфліктом. Кордон і лінія фронту розділяють не лише частини однієї держави, а й те, що могло б вважатися одним народом і розмовляти однією мовою. І тим більше вражає той факт, що через 1,5 року після початку «Євроінтеграції» Україна дедалі більше нагадує Північну Корею в найгірших її проявах — закритість, агресивність, загроза світу й колапс енергетики з індустрією».

Найзабавніше, що аналогія Холмогорова, дійсно, має право на існування. Треба лише поміняти в ній знаки на протилежні. Велика країна на схід від Європи, яка дедалі більше нагадує Північну Корею, дійсно є. Тільки це зовсім не Україна. І війна на сході України, дійсно, в деяких своїх рисах нагадує війну КНДР з Південною Кореєю. Так само, як і в тій війні за спиною КНДР стояв СРСР, так і тепер за спиною ЛДНР стоїть Росія. А США в тій війні були на боці Південної Кореї, а в цій на боці України.

Про те, на що російська пропаганда перетворила мізки піднаглядного населення, можна судити за результатами свіжого дослідження холдингу «Ромир». От як розподілилися відповіді на запитання: «Чим, якими останніми досягненнями можуть пишатися росіяни?». Порівняєте дані у відсотках за 2015 і 2003 роки:

 

 20152003
Президентом3412
Народом3216
Традиціями2511
Природними ресурсами24-
Досягненнями у  військовій техніці і зброї191
Досягненнями у спорті197
Космонавтикою101
Досягненнями у науці й техніці81
Урожаями66
Нам нічим пишатися625

Досягнення — це те, чого ти досяг, тобто добився сам, своєю працею, створив у процесі творчості. І ось чверть росіян на запитання, якими досягненнями вони пишаються, відповідають: «природними ресурсами», маючи на увазі, вочевидь, передусім нафту, яка є досить давнім продуктом діяльності бактерій, що явно не мають російського громадянства.

Ще чверть вважає своїм досягненням традиції, які можна, звісно, поважати, але вважати їх своїми досягненнями, приписуючи собі те, що зробили предки,  досить дивно. Як зазначили соціологи «Ромир» частка тих, хто вибрав такі варіанти відповідей, як «успіхи в економіці», «в досягненні свободи й демократії», «рівень життя», —  перебуває в межах статистичної погрішності.

Але головним своїм досягненням, предметом особливої гордості й джерелом патріотизму росіяни вважають президента Путіна. У результаті 15-річного інтенсивного промивання мізків і щоденної демонстрації миршавого й верткого брехуна, що то кудись пірнає, то кудись летить, то комусь погрожує і при цьому постійно бреше, отримано  феноменальний результат. Ще раз вдумайтеся, людей запитали: росіяни, яким останнім своїм досягненням ви пишаєтеся? — Головне наше досягнення й основний предмет гордості — це Путін, відповідають росіяни.  Важко сказати, скільки треба часу й сил, щоб вичистити зі свідомості росіян цю злоякісну форму патріотизму головного мозку. Ймовірно, треба буде завозити імпортні засоби для миття й чищення великими партіями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати