Перейти до основного вмісту

ЛЬВІВ: «Голосування за представника «Свободи» в певній мірі - протест»

26 жовтня, 12:30
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Згідно з даними Центральної виборчої комісії, у Львівській області явка становила - 56,31%.

«Для Галичини явка є достатньо низькою, тому що Західна Україна завжди була чи не найактивнішою, люди ходять голосувати, вони цікавляться політикою, - коментує ситуацію «Дню» Геннадій ШИПУНОВ, політолог, кандидат політичних наук, доцент кафедри теорії та історії політичної науки Львівського університету імені Івана Франка. - Але це можна пояснити декількома причинами. По-перше, це місцеві вибори, які відбувались окремо від парламентських. А треба згадати, що до 2006 року включно місцеві вибори були разом з парламентськими. В 2010 році суспільство Західної України було мобілізоване в контексті протистояння з Януковичем, Партією регіонів.  Місцеві вибори розглядались як  елемент опозиціювання Партії регіонів та Януковичу. Натомість цього року місцеві вибори відбувались окремо від парламентських. Можна говорити про певну втому українського суспільства від обіцянок українських політиків. Коли є ейфорія, захоплення, великі надії, через деякий час, коли ці надії не реалізуються в практичній площині в суспільстві настає стан розчарування і відповідно це позначається на електоральній поведінці.

Був такий інтригуючий момент у виборах мера Львова: йшлося про те, чи буде другий тур виборів. За результатами екзит-полів, другий тур відбуватиметься. Досить непередбачуваними є результати Руслана Кошулинського. Оскільки жодні соцопитування не показували цього. Його високий результат як представника ВО «Свободи» свідчить про те, що їх електорат дисциплінований. Також голосування за представника «Свободи» є певною мірою протестним. Воно не стільки за «Свободу», скільки проти Андрія Садового та Об’єднання «Самопоміч».

Передбачається переформатування політичних сил у міських та обласних радах. Ступінь відповідальності лише підвищується. У суспільстві є високі запити до представників політичної структури. Лунає певний сигнал суспільства політикам, що воно втомилось від популізму і очікують на реальні зміни. Такі настрої і у жителів Львівщини, які очікують від партій дієвих кроків. Є запит на ефективних управлінців, які зможуть брати активну участь у політичних процесах країни. Діяльність обраних керівників будуть тестом на те, чи здатні вони вловити запити та очікування суспільства. Варто пам’ятати, що вектор прихильності українських громадян різко змінюється, у чому ми могли неодноразово переконатись, тому сподівання українців не так легко виправдати».

За результатами підрахунку 80,18% даних електронних протоколів, до Львівської облради потрапляє дев’ять політичних партій, повідомляє zik.ua. Найбільше голосів набирають «БПП Солідарність» (22,16%), «Самопоміч» (13,3%) та «Свобода» (12,78%). Далі йдуть «Батьківщина» (9,62%), Громадянська позиція (7,71%), УКРОП (6,21%), Радикальна партія Олега Ляшка (5,9%), Народний Рух України (5,42%) та Народний Контроль (5,16%). За межею прохідного бар’єру опиняється «Наш край» (3,33%), Українська галицька партія (2,88%), партія «Воля» (2,34%) та «Сила людей» (1,17%). Опозиційний блок, Українська республіканська партія та Єдиний центр отримали підтримку менше ніж 1% виборців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати