Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Одне з найбільших пожертвувань у світовій історії

Чим рішення Цукерберга і його дружини віддати 99% акцій Facebook на благодійність знакове для України?
02 грудня, 19:14
ФОТО REUTERS

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан після народження дочки Максими Чан Цукерберг 1 грудня оголосили про рішення протягом життя пожертвувати на доброчинність 99% своїх акцій Facebook, вартість яких на сьогодні — близько $45 мільярдів.

Як пише The Wall Street Journal, це одне з найбільших пожертвувань у світовій історії. Цукерберг і Чан, педіатр за фахом, написали звернення до дочки, в якому обґрунтовують своє рішення. Вони мають намір створити спеціальний доброчинний фонд, діяльність якого спочатку буде направлена на «індивідуальне навчання, лікування хвороб, об’єднання людей і створення стійких спільнот». У перспективі подружжя хоче створити однакові умови розвитку для всіх дітей у світі, сприяючи «росту людського потенціалу та досягненню рівності».

Для цього створена компанія Chan Zuckerberg Initiative LLC, яка фінансуватиме некомерційні організації та здійснюватиме приватні інвестиції, весь прибуток від яких також піде на доброчинність.

Протягом найближчих трьох років Цукерберг планує віддавати на доброчинність не більш ніж $1 мільярда на рік, повідомляє агентство Bloomberg. Таким чином, у недалекому майбутньому він збереже контрольний пакет голосуючих акцій у Facebook, продовжить очолювати соціальну мережу та займатися її розвитком.

Зараз Цукерберг перебуває в двомісячній відпустці по догляду за дитиною.

Українська спільнота соцмережі «Фейсбук» учора достатньо тепло відреагувала на новину про пожертву Цукерберга. Тисячі користувачів перепостили лист до Максіми. Автор «Дня» Юліана Лавриш запропонувала  розцінювати цей жест як «нову філосософію «Фейсбуку».  

Хоча, насправді, аж такої сенсації в цьому рішенні Цукерберга з дружиною (крім суми, звичайно)  для західного світу немає.

У «тому світі», де всі останні роки система була вибудувана так, щоб у суспільстві культивувались усі найкращі сторони людського характеру, такі рішення — це норма. У нас же всі ці роки працювали інші підходи. Щоб вижити, треба було або прогинатись, або обманювати: закон, партнера, не важливо. Навіть таку світлу річ, як «благодійність», наш «великий бізнес» у більшості своїй, примудрився спаскудити, використовуючи її як миючий засіб.

І насамкінець, великі гроші, які жертвує Марк і Прісцила — зароблені інтелектом, а не «віджаті рейдерством», «відмиті через офшори» чи є «процентами з тендерних відкатів»...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати