Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iталійський звук від Стефано Монтанарі

18 і 19 березня знаменитий скрипаль проведе майстер-класи для українських меломанів
14 березня, 16:03
ФОТО НАДАНО ІТАЛІЙСЬКИМ ІНСТИТУТОМ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ

Концерт у Національній філармонії називається L’arte del Violino («Мистецтво гри на скрипці»). Він відбудеться 19 березня у рамках популярного циклу «Італійський звук» (це спільна творча акція керівництва Національної філармонії та дипломатів — за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні). Цього разу виступить всесвітньо відомий італійський скрипаль і диригент Стефано Монтанарі, який має чимало шанувальників у нашій країні, бо вже двічі з величезним успіхом виступав не лише Києві, а й в Одесі (у рамках Italia Festival Barocco). Маестро гратиме разом із ансамблем L’ESTRAVAGANTE. Його партнерами стануть Франческо Галліджоні (віолончель) і Мауріціо Салерно (клавесин). Італійські музиканти представлять програму, де лунатимуть сонати Арканджело Кореллі та Йоганна Себастьяна Баха. Твори, які мало відомі українським шанувальникам високого мистецтва.

До речі, перед концертом у Колонному залі ім. Лисенко скрипаль-віртуоз Стефано Монтанарі у Малому залі НМАУ проведе майстер-клас Tips & tricks del violino («Фішки й трюки зі скрипкою»). До речі, маестро також прекрасно грає на клавішних інструментах, диригуючи за клавесином чи фортепіано або акомпануючи за старовинними клавішними інструментами. Він викладає гру на бароковій скрипці в Міланській міжнародній музичній академії, у Вищій школі старовинної музики м. Урбіно та у Веронській консерваторії. Нещодавно Монтанарі видав книгу «Метод гри на бароковій скрипці». Серед його останніх проектів — постановка опери «Орфей та Еврідіка» Глюка у Неапольському театрі «Сан Карло», Меса сі мінор у Флорентійському оперному театрі, «Подорож до Реймса» Дж. Россіні в Амстердамі, «Дон Жуан» в «Арена ді Верона».

Ансамбль L’Estravagante можна назвати союзом музикантів, яких об’єднує пристрасть до камерної музики, які зосередили свою творчість на бароковому репертуарі, використовуючи автентичні інструменти та дотримуючись традиційного виконання творів.

Скрипаль Стефано Монтанарі, віолончеліст Франческо Галліджоні та клавесиніст, який одночасно є і органістом — Мауріціо Салерно, плідно співпрацюють не лише у цьому ансамблі, бо кожен з учасників має багатий концертний та викладацький досвід, визнаний на міжнародному рівні. Ці артисти за довгий час співпраці зуміли віднайти рідкісну гармонію, необхідну для творчого колективного проекту і саме тому зачаровують слухачів своєю майстерністю.

КОМЕНТАР

Нансі Мілезис РОМАНО, арт-директор Italia Festival Barocco:

 В Україні я живу і працюю в культурній сфері вже понад чотири роки, і весь цей час я бачила надзвичайний інтерес української публіки до італійської культури.

Українці дуже добре знайомі з музикою італійських композиторів XIX—XX століть, таких як Верді та Пуччіні; водночас твори епохи бароко є менш відомими широкому загалу, хоча це мистецтво обіймає величезний пласт у культурній спадщині Італії й усієї Європи.

Я з радістю і гордістю згадую аншлаги на концертах барокового ансамблю LaVenexiana 2012 і 2013 рр., а також овації після виступів артистів у межах Першого і Другого фестивалів Italia Festival Barocco 2014 і 2015 рр.

Упевнена, що після цих проектів коло цінителів італійського бароко в Україні значно розширилося. Тому ми вирішили провести в травні цього року Третій фестиваль італійського бароко, у якому візьмуть участь уже добре відомі вашій публіці артисти (сопрано — Роберта Мамелі, Франческа Ломбардії Маццуллі, контр-тенор — Раффаеле Пе, ансамбль LaVenexiana), а також нові, але не менш видатні італійські гості.

Свою армію українських прихильників устиг завоювати і неперевершений скрипаль-віртуоз Стефано Монтанарі, який, не маючи можливості взяти участь у фестивалі у травні, приїздить 18—19 березня до Києва з ансамблем L’Estravagante, щоб провести майстер-класи для молодих музикантів у Національній музичній академії України, а також дати концерт у Національній філармонії України. Переконана, що концерт «Мистецтво гри на скрипці» стане ще одним знаковим заходом у культурному житті Києва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати