Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

12 липня, 00:00

У Сербії сформовано правлячу коаліцію

Лідери політичних партій Сербії підписали днями угоду про формування парламентської коаліції. Як повідомляє Euronews, до її складу ввійшли: Сербська прогресивна партія нинішнього президента країни Томіслава Ніколича, Соціалістична партія Сербії на чолі з Івіцею Дачичем та інші партії. Згідно з угодою, пріоритетами нової правлячої коаліції стануть політичне і економічне відродження країни та європейська інтеграція. «Це не просто угода про новий уряд, — сказав на прес-конференції Івіца Дачич, — це угода про створення сильної, справедливої Сербії, яка не лише стане частиною Європи, а й зуміє захистити свої національні та державні інтереси». Договір передбачає, що Сербія не визнає незалежності Косово, яку проголошено в однобічному порядку 2008 року, проте вестиме діалог із Пріштиною. Імена майбутніх членів уряду стануть відомі найближчими днями.

У Південній Кореї затримали брата президента

Старшого брата президента Південної Кореї Лі Мен Бака — Лі Сан Дика — затримано в справі про корупцію. Як повідомляє AFP, сеульський суд задовольнив запит із прокуратури на його арешт. 76-річний Лі Сан Дик підозрюється в отриманні хабарів від банків Solomon Savings Banks і Mirae Savings Bank: у обмін на гроші він обіцяв припинити розслідування, що ведуться щодо них. За даними слідства, брат президента отримав між 2007 і 2011 роками, щонайменше, 600 млн вон (525 тис. доларів). Роботу обох банків було припинено через брак коштів. У травні 2012 року було заарештовано за розтрату колишнього голову правління Solomon Savings Banks Ліма Сока, який, як вважає слідство, передавав Лі Сан Дику хабарі. Слід зазначити, що брат президента шість разів обирався до корейського парламенту і має значний політичний вплив у країні.

Шотландці втратили інтерес до незалежності

Число жителів Шотландії, які вітають ідею повного відокремлення від Великобританії, істотно знизилося в порівнянні з 2011 роком. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією TNS BMRB. Згідно з цими даними, рік тому за незалежність Шотландії виступало 39% її жителів, проти — 38%; тих, хто не визначився, було 23%. Проте до липня 2012 року ситуація змінилася таким чином: за відокремлення — 30%, проти — 50%, важко відповісти — 20%. На думку місцевих спостерігачів, публікація результатів опитування стала серйозним ударом по позиціях першого міністра Шотландії — Алекса Селмонда, який відстоює ідею незалежності. Зміна в позиції громадської думки свідчить про те, що кампанія на підтримку відокремлення, яку він запустив наприкінці травня, жодних істотних успіхів не мала. Більше того, набагато результативнішою виявилася контркампанія лейбориста Алістера Дарлінга, який закликає шотландців не виходити зі Сполученого Королівства.

Німеччина заплатить радянським євреям, які пережили війну

Німеччина погодилася виділити приблизно 300 млн доларів на виплату компенсацій 80 тис. євреїв, що пережили війну на території СРСР. Як пише The Jerusalem Post, раніше більшість цих людей не отримували німецьких компенсацій, на відміну від євреїв Західної і Центральної Європи. Переговори від імені потерпілих під час війни вела організація Claims Conference. Євреям, що врятувалися від німецьких військ, виплатять одноразову компенсацію 3 тис. 150 доларів. Заяву на отримання цих коштів можна буде оформити до 1 листопада цього року. Як зазначає видання, раніше євреї України, Росії та інших країн Східної Європи, що не входять до ЄС, були позбавлені такої можливості. Окрім того, Німеччина погодилася зрівняти суми щомісячних виплат євреям зі Східної і Західної Європи, які вижили у війні. Тепер вони отримуватимуть приблизно по 370 доларів на місяць. Німці також погодилися знизити вимоги для претендентів на компенсацію. Раніше одержувач допомоги мав переховуватися від нацистів щонайменше рік, тепер для цього вистачить і півроку. Як повідомлялося раніше, 2008 року Німеччина погодилася виплатити компенсації євреям, що пережили блокаду Ленінграда.

Сирійській опозиції не вдалося змінити позицію Росії

Глава Сирійської національної ради (СНР) Абдельбасет Сейда вчора заявив, що позиція Росії з питання врегулювання сирійського конфлікту залишилася колишньою, не дивлячись на угоди, яких було досягнуто в ході Женевської конференції. Про це він повідомив за підсумками переговорів між сирійськими опозиціонерами й міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Москві. «Ми вважали, що Росія погодилася разом з іншими великими державами стосовно питання зсунення режиму, але, втім, текст завершальної заяви за підсумками Женевської конференції залишається невиразним. Зараз ми чуємо заяви, що даний текст не вказує безпосередньо на необхідність зміни режиму», — цитують слова Сейди РІА Новості. Нагадаємо, в Женевській конференції, яка проходила в кінці червня, взяли участь представники західних країн, Китаю, Туреччини, Росії й низки арабських держав. Головним досягненням конференції стала згода її учасників з тим, що Сирії необхідний перехідний уряд.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати