Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що таке реімбурсація?

З нового року набрало чинності рішення уряду про реімбурсацію (відшкодування) вартості ліків від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу й астми
13 січня, 11:52

Щоправда, уряд з 1 січня вводить у дію лише референтні ціни. Старт програми реімбурсації щодо цих засобів відбудеться лише з 1 квітня. «Набрання чинності постанови Кабміну від 9 листопада № 863 про впровадження відшкодування вартості лікарських засобів не вплине на асортимент лікарських засобів. Ринок 2017 року повинен працювати стабільно, й асортимент лікарських засобів не зменшиться», — вважає директор Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.

Коментуючи Інтерфаксу-Україна обсяг передбачених у держбюджеті витрат на програму реімбурсації (500 мільйонів гривень), експерт зазначив, що «цих коштів недостатньо, але, за словами уряду, це лише перший етап». На думку Руденка, рішення уряду про держрегулювання цін на лікарські засоби і про впровадження програми реімбурсації, а також про розробку ліцензійних умов з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами є найбільш значущими нормативними актами у сфері фармацевтики, прийнятими 2016 року.

Нагадаємо, державне регулювання цін стосуватиметься препаратів, які включено до Національного переліку основних лікарських засобів, а також до переліку препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Вартість відповідних ліків відшкодовуватиметься під час амбулаторного лікування. Для формування референтних цін було використано дані про їх вартість у таких країнах, як Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія. До програми реімбурсації щодо серцево-судинних захворювань включено 16 міжнародних непатентованих найменувань, щодо бронхіальної астми — три МНН, щодо цукрового діабету — два.

В одній із фармацевтичних компаній «Дню» сказали, що в аптечних мереж уже є досвід роботи за такою програмою з урядом. На жаль, він негативний. По-перше, в ній могли брати участь лише державні або комунальні аптеки. Річ у тім, що держава не поспішала компенсувати витрати на імбурсацію. В результаті дуже багато аптек незабаром вийшли з цього проекту. Джерело побоюється, що так буде й тепер. Тим паче, що передбачені на цю програму кошти виділятимуться урядом місцевій владі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати