Перейти до основного вмісту

Традиції та новаторство

У Києві понад 100 авторів з усієї України візьмуть участь у Трієнале «Скульптура-2017»
08 червня, 10:23

Із 8 до 25 червня у виставкових залах Національної спілки художників України вже всьоме відбуватиметься Всеукраїнська трієнале скульптури. За словами організаторів, ця масштабна творча акція  представить такі проекти, як трієнале графіки і трієнале живопису, залучивши до участі найкращих митців, які представляють художні школи різних регіонів нашої країни, а відвідувачі вернісажу мають можливість ознайомитися з тенденціями, які нині панують у сучасному образотворчому мистецтві, повідомляє прес-служба дирекції виставок НСХУ.

Трієнале скульптури представляє останні здобутки як уже знаних художників, корифеїв української скульптури, так і тих, хто тільки розпочинає йти нелегким шляхом становлення професійного скульптора. Упродовж акції відбуватимуться зустрічі майстрів старшого покоління зі студентами творчих вишів.

Цей арт-проект гармонійно поєднує традиції та новаторство. Трієнале відзначається розмаїттям творчих ідей та спрямувань, образних і композиційних рішень, широким тематичним колом, зверненням до великої кількості матеріалів та іноді несподіваним їх поєднанням. І не так важливо, чи дотримується майстер традицій академічної школи, чи шукає нові технічні та образно-пластичні прийоми, тому що найголовнішим для участі у трієнале є і буде талановитість та професійність художників, завдяки яким світ скульптури постає яскравим і захоплюючим, багатогранним, складним і від цього ще цікавішим для звичайних глядачів і фахівців.

В одному експозиційному просторі представлені самобутні роботи скульпторів. Як відзначають організатори трієнале, свої творчі пошуки та ідеї художники втілюють у життя, проявляючи неординарність пластичного мислення, високу міру художнього узагальнення, яскраве індивідуальне бачення, вміння якнайкраще розкрити декоративні і пластичні можливості будь-якого матеріалу, не нехтуючи й експериментами.

Свої роботи представляють: кияни Юрій Багаліка, Микола Білик, Наталя Дерегус, Борис Довгань, Олександр Дяченко, Аліса Забой, Віктор Коновал, Віктор Липовка, Олександра Рубан, а також переможці минулих трієнале — Володимир Протас, Василь Корчовий, Володимир Кочмар, Костянтин Синицький; харків’яни Валерій Пирогов, Фелікс Бетліємський, Сергій Сбітнєв; одесити Олександр Коваль, Олег Новаєв, Юрій Зільберберг; Богдан Корж (Ужгород) і В’ячеслав Гутиря (Горлівка) — це знані майстри, які приймають участь у культурно-мистецькому проекті «Скульптура-2017».

Також представляють свої доробки і молоді автори, серед яких — кияни Петро Гронський, Єгор та Микита Зігури, Олексій Золотарьов, Ганна Кисельова, одесит Андрій Ахтирський та інші.

Експозицію складають майже двісті скульптурних творів — від мініатюрних медалей та плакеток до монументальних пластичних образів.

До речі, досвід проведення трієнале засвідчує великий потенціал мистецьких ініціатив, зокрема сучасної української скульптури.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати