Театр і... корупція
19 листопада відбудуться покази «на біс» вистав «Ресторан Україна» та «Внутрішнє переконання»
Прем’єри цих постановок (у рамках міжнародного проекту Bestechend під егідою Goethe-Institut в Україні) вже презентували у Києві, Харкові, Львові та Кишиневі (Молдова). За словами організаторів акції, нині й безкоштовні покази відбуватимуться на прохання глядачів у Центрі незалежного театру «Сцена 6».
— За даними МВФ, столиця очолила рейтинг найбільш корумпованих міст України в 2017 році. Ще один доказ того, що корупції треба протистояти на всіх рівнях, у тому числі засобами мистецтва, — наголосила Ілона ДЕМЧЕНКО, асистент відділу спеціальних культурних програм Goethe-Institut в Україні.— Ми планували завершити наш двомісячний проект про феномен корупції гастролями у Кишиневі, та вистави викликали такий резонанс у глядачів, що ми вирішили показати їх ще раз, і саме у Києві.
«Ресторан Україна» Дмитра Левицького побудований на спогадах і асоціаціях двох актрис-харків’янок — Оксани Черкашиної і Ніни Хижної. Сюжет — про дрібну побутову і масштабну державну корупцію....
В основі вистави «Внутрішнє переконання» Павла Юрова — інтерв’ю і матеріали ЗМІ, які присвячені боротьбі з корупцією й історіям людей, які не побоялися виступити проти системи. У постановці гратимуть актори: Євген Черников, В’ячеслав Дудко, Анатолій Маремпольський і Дар’я Палагнюк.
Нагадаємо, Павло Юров — лауреат «Київської Пекторалі» та переможець Фестивалю молодої української режисури ім. Леся Курбаса. У 2014 році у співпраці з Анастасією Касіловою поставив виставу «Donbas. HollowLand», яку презентував на різних фестивалях — від Парижа до Торонто.
Дмитро Левицький — режисер, драматург, засновник «Театру переселенців» та співзасновник PicPicЇ першого в Україні стартапу, який займається аудіотурами. Він відомий своїми документальними п’єсами, зокрема польсько-українським проектом «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду!» та виставою «ДПЮ», що була цьогоріч показана на ГогольFestі.