Перейти до основного вмісту

В Ужгороді триває виставка трансавангардиста Ловранта Бокотея

08 червня, 09:55
Фото Василя Ільницького

У виставкових залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая  триває виставка оригінального і самобутнього митця, члена Національної Спілки художників України, трансавангардиста Ловранта Бокотея, приурочена 75-літтю митця. Вернісаж, якому автор дав назву «Спогади»,  містить 62 живописні полотна і 12 скульптур.

Ловрант Бокотей, уродженець Іршавщини, а нині мешканець Чинадійова, що на Мукачівщині, відомий у Європі та світі художник. Його твори неодноразово презентувалися у виставкових залах  Будапешту, Москви, однак в Україні він є маловідомим, адже тривалий час він жив та творив на півночі Росії. 

В юнацькі роки Ловрант мріяв стати лікарем чи музикантом, навіть вступив на медичний факультет УжДУ. Проте, будучи на заробітках в Казахстані, перечитав книжку про Ван Гога, яка й змінила його життя. Почав малювати, згодом  закінчив Львівський інститут декоративного та прикладного мистецтва.

Твори Ловранта Бокотея презентувалися в Україні та за кордоном, знаходяться у приватних колекціях та музейних збірках в Америці, Англії, Туреччині, Угорщині, Румунії, Норвегії, Канаді, Єгипті, Росії й Україні.

Як каже сам митець, він з 18 років творчо мислить, працює та знаходиться у постійному пошуку. У своїх творах художник намагається поєднати  абстракцію та реальність. Чільне місце на нинішній виставці посідає триптих: «Становлення України»,  розвиток держави, її перші кроки та Небесна сотня. «Минулий рік був дуже результативний у моїй творчості. Вдалося виконати кілька робіт на історичну тематику, які самі попросилися на полотно, - каже Л.Бокотей.

За деякими даними, Ловрант Бокотей є прямим нащадком по материнській лінії відомого мореплавця Васко да Гама. Таку історію йому розповіла рідна сестра бабці, яку звали Елізабет Васко. За її версією, один із синів Васко покинув Португалію і знайшов притулок на закарпатській землі, тодішній угорській провінції. 

Оксана Дудаш, Ужгород

Фото Василя Ільницького

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати