Перейти до основного вмісту

У Києві представили інтернет-платформу "Створення біржі праці для ОТГ"

28 лютого, 17:41
Фото Укрінформ

Проект впроваджує агенція Action Global Communications за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.  У презентації взяли участь представники громад, профільних  установ, асоціацій ОТГ та місцевого самоврядування, донорських проектів та ін.

У своєму зверненні до присутніх пані Ребека Лохна, перший секретар Посольства Великої Британії, повідомила таке: «Реформа децентралізації є найбільшою історією успіху України. Але вона все ще потребує багато уваги на місцевому рівні. Саме там відбуваються найважливіші зміни, і дуже важливо підвищити спроможність місцевих громад ефективно управляти  та планувати стратегічний розвиток та своє майбутнє. Ми раді, що Посольство мало змогу підтримати цей проект і знову бачити агенцію Action Global Communications серед наших партнерів. З нашою підтримкою команда проекту розробила відмінний сучасний ІТ-продукт – інноваційну «Біржу праці ОТГ» всеукраїнську і стало функціонуючу онлайн платформу для нових об’єднаних територіальних громад, яка допомагатиме їм задовольняти власні кадрові потреби, швидше знаходити потрібних фахівців та скоротити безробіття. Ми також сподіваємось, що це прискорить процес горизонтальної територіальної інтеграції та співпраці між місцевим самоврядуванням і громадами для вирішення стратегічних проблем розвитку, які можуть мати сусідні громади. Отже, маємо надію, що «Біржа праці ОТГ» стане ефективним інструментом для найму та пошуку роботи, а також буде корисним інформаційним ресурсом для професійної освіти й навчання у нових об’єднаних громадах».

Тетяна Арсенюк, державний експерт директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку України у своїй доповіді повідомила: «Сьогодні важливі всі інструменти, які сприятимуть посиленню спроможності об’єднаних громад. Кваліфіковані, поінформовані, здатні якісно та ефективно виконувати свою роботу, а люди виступають нашим головним ресурсом. Йдеться як про досвідчених фахівців, так і про молодих спеціалістів, які мають енергію, новий погляд на життя, сучасні знання, бажання змінювати і розвивати свою громаду і Україну. Цільова спрямованість проекту для ОТГ дозволить сконцентрувати на одному майданчику різноманітну інформацію, важливу для громад. Головна мета – забезпечити ОТГ кваліфікованими кадрами, сприяти працевлаштуванню людей незалежно від місця проживання, стимулювати  молоде покоління залишатися працювати в громаді – буде посилена профорієнтаційною, консалтинговою й навчальною складовими, і такий комплекс інструментів на одному ресурсі матиме попит як в громадах, так і серед мешканців різних регіонів. Цікавим є і проектний напрямок – сьогодні в Україні активно розвиваються інтеграційні процеси між громадами, є попит на проекти для окремих  ОТГ, є пропозиція від різних фахівців, які готові надавати громадам різноманітні послуги. Синергія цих зусиль може добре прислужитися нашим громадам, які активно навчаються самостійності й прагнуть сталого розвитку».

Розробники порталу зі свого боку презентували учасникам бета-версію інтернет-порталу, його технічні можливості та контент. Вони наголосили, що мали на меті зробити технічного необтяжений ресурс, який не тільки сприятиме вирішенню проблем працевлаштування та пошуку фахівців, але й виконуватиме просвітницьку й консультативну функції.

Команда проекту наголосила на тому, що об’єднання громад дає нові можливості для молоді. Одним із ключових напрямків Біржі праці буде робота з молоддю, профорієнтація та допомога у працевлаштуванні, організації практики, професійній адаптації. Цей ресурс – простий й зрозумілий для молоді й громад, щоб використати готову платформу для пошуку спеціалістів. У своїй роботі команда проекту керувалась принципом 3D: Доцільність. Доступність. Дієвість.

Керівник проекту «Біржа праці ОТГ» Наталя Мчедлішвілі підкреслила, що у роботі використовуються  різні види партнерства: інформаційне традиційне та нетрадиційне – проведення консультацій, тренінгів, навчальних й освітніх заходів й зокрема промокампанії.  

Також проект має на меті підтримувати й популяризувати взаємодію експертів та об’єднаних громад на проектній основі – за запитом ОТГ, за пропозиціями для ОТГ, а також в рамках горизонтальної інтеграції громад – і сприяти кадровому забезпеченню таких програм співпраці.

Насамкінець, команда проекту запросила усіх зацікавлених у пошуку роботи чи кадрів, а також експертів та розробників проектів для ОТГ до співпраці, а партнерів – до взаємодії.

Після презентації буде проведене пілотне тестування ресурсу, а вже навесні він запрацює у повному обсязі.

Михайло ПИЛИПЧУК

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати