Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чарівні миттєвості вишуканості

Уперше в Києві виступить відомий французький музикант Ален Планес
23 лютого, 00:00
АЛЕН ПЛАНЕС / ФОТО НАДАНЕ ФРАНЦУЗЬКИМ ІНСТИТУТОМ В УКРАЇНІ

25 лютого в Національній філармонії України (у циклі «Мистецтво фортепіанної гри») меломани нашої столиці матимуть можливість відчути «чарівні миттєвості стриманої вишуканості» — так французькі критики пишуть про гру віртуоза Алена ПЛАНЕСА. Сьогодні цей майстер є одним із найвидатніших піаністів Європи. Соліст, якому аплодували найвідоміші зали світу, має у своєму доробку найрізноманітніші та найяскравіші твори, виконані ним спільно з відомими музикантами: від П’єра Булеза та Яноша Старкера до Мішеля Порталя та Пітера Брука. Вечір відбудеться за сприяння Французького інституту в Україні, а в програму, яку презентую мсьє Планес у Києві, увійшли твори Шопена та Дебюссі. «Зачаровані, поринаємо в шопенівську мрійливу атмосферу. Планес благоговійно занурюється в музику, анітрохи не зрікаючись при цьому власної особистості. Музика Шопена у виконанні цього пристрасного шанувальника Дебюссі відрізняється від усіх інших інтерпретацій... Вслуховуючись у музику Шопена, Планес повністю віддається їй»,— зазначає рецензент Diapason d’Or Arte. «Виконуючи прелюдії, ноктюрни та мазурки, Планес наче віддає композиторові свою вимогливу та лагідну душу, свою мужність та поетичну уяву. Вражає стилістична бездоганність та чистота тону. Здається, сам Фредерік Шопен тут, серед нас, живий і награє свою музику...» — пише Le Nouvel Observateur.

Напередодні гастролей в Україні за сприяння співробітників Французького інституту в Україні «День» поспілкувався Інтернетом з видатним піаністом.

— Для свого дебюту в Києві ви обрали твори романтика Шопена та імпресіоніста Дебюссі. Чим вас приваблює творчість цих композиторів-класиків?

— Вони відкрили абсолютно нову й дуже оригінальну техніку гри на піаніно.

— Мсьє Планес, цікаво, як ви сприймаєте нову музику?

— З великою цікавістю. Я мав нагоду працювати з такими видатними композиторами, як Беріо, Булез, Штокхаузен, Лігеті, Рім, Дюсапен, Манурі та іншими.

— Хто серед сучасних композиторів найбільше привертає вашу увагу?

— Рім, Дюсапен, Манурі, Адес, Відман та всі згадані вище.

— Кажуть, що інструмент в одного піаніста співає, а в іншого — ниє та гримить. На вашу думку, в чому талант піаніста?

— Річ у тім, що треба забути про молоточки інструмента, грати горизонтально, немов на струнах, тоді як процес гри на піаніно — вертикальний.

— Час у музиці — це якесь особливе для вас відчуття?

— Коли граєш, таке враження, що час плине дуже швидко.

— Ваша порада молодим музикантам: коли працюєш над твором — використовувати авторський оригінальний текст чи брати хорошу редакцію?

— Необхідно остерігатися видань, що не є утрекстовими (максимально наближеними до оригіналів композиторів). Справжні твори композиторів часто спотворюються «великими виконавцями», які часто вважають себе кращими, ніж самі композитори...

— Чи траплялося вам виступати з українськими музикантами й співаками?

— Ні, ніколи, але гадаю, що після цих гастролей у мене з’являться нові творчі проекти.

— Чи відвідували ви Україну раніше? Чи буде у вас нагода прогулятися нашою столицею? Що б ви хотіли побачити в Києві? Чи розглядаєте можливість дати майстер-клас для студентів Національної музичної академії, зустрітися з музикознавцями, композиторами та українськими піаністами?

— Я вперше приїду в Україну. Цікаво подивитися місто, історичні місця, й я сподіваюся дати майстер-клас для українських студентів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати