Перейти до основного вмісту

Послання Майстра

У Художньому музеї в Луцьку — Тиждень Миколи Кумановського
02 вересня, 17:06

Микола Кумановський, відомий український художник кінця XX — початку XXI століття, понад сорок років жив і працював у Луцьку. Тут він створив об’ємний доробок станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Мистецтво Миколи Кумановського і нині є своєрідною візитівкою художньої Волині на мистецькій мапі всієї України. З його робіт, які родина меценатів Корсаків свого часу придбала для власної колекції, починався і Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, в якому тепер є окремий художньо-меморіальний зал Кумановського.

З 31 серпня по 7 вересня у Художньому музеї Луцька проводять Тиждень Миколи Кумановського. Склепіння старого Шляхетського будинку, в якому розташовано музей, добре пам’ятають його першу персональну виставку у 1990-му році, як і участь у багатьох інших проєктах: «Щаблі до раю», «Споглядання і відображення», «Послання брату»... Саме тут відбулась фінальна акція знаменитого виставкового туру «Умовні українці», а також святкування в його рамках 60-річчя автора.

«До виставки шедеврів українських художників ХХ століття з колекцій Волинського краєзнавчого музею, яку представлено у залах Художнього музею, ми долучили низку творів Миколи Кумановського, — каже завідувач музею Зоя НАВРОЦЬКА. — Наукові співробітники музею проводитимуть екскурсії, лекції, бесіди про Миколу Кумановського — художника, сучасника, громадянина».

Приймають екскурсантів через карантинні обмеження малими групами, але люди ідуть, бо Кумановського у Луцьку знають і цінують. У двох залах представлено роботи класиків живопису українського, але це традиційна школа, дотримання реалістичних традицій. «А коли ми виставили тут на мольбертах роботи Кумановського, — каже Зоя Навроцька, — неймовірні речі, які сьогодні вже є табу, сьогодні є дуже  дивними, але цим ми показуємо контраст мистецьких систем, офіційної, яку давала Академія, яка підтримувалась державою, і неофіційної системи, яку представляють роботи Кумановського. Говоримо про нього, як про художника, але і як про громадянина. Говоримо  про епоху, про час, про мистецтво, і зримо показуємо контраст. Згадуємо цю неординарну особистість, міркуємо разом про його внесок у художню культуру сучасної України».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати