Перейти до основного вмісту

На Вінниччині за рік постковідну реабілітацію пройшли 1300 пацієнтів

24 грудня, 13:02
Фото надані авторкою

Понад 80 % пацієнтів, які мали важкий перебіг захворювання на корона вірус, потребують постковідної реабілітації. Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення, ще у 2020 році став першим закладом в області, де надають допомогу пацієнтам з постковідними ускладненнями. За 11 місяців поточного року заклад прийняв майже 3000 пацієнтів, з них 1300 на постковідну реабілітацію. Крім того, при лікарні діє мобільна бригада, яка надає паліативну допомогу на дому.

За словами директорки КНП Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Вінницької обласної ради Світлани Голодюк, більшість пацієнтів, які потрапляють до закладу на постковідну реабілітацію, мають ускладнення з боку нервової, серцево-судинної системи, органів кишково-шлункового тракту, ендокринної системи. Кожен випадок вимагає колегіального рішення, тому з такими пацієнтами працює мультидисциплінарна команда спеціалістів. А лікування надається комплексне. Воно передбачає як реабілітаційні заходи, так і медикаментозне лікування і медичні послуги.

«За 2021 рік ми маємо певні досягнення і це робота усього нашого колективу. Тому, цього року найбільше я пишаюся нашим колективом. В квітні відзначили 85 років закладу і 25 років створення чорнобильського диспансеру. Найважливішим інфраструктурним об’єктом 2021 року для нас стало будівництво зовнішнього ліфта. Адже були випадки, коли лікарі заносили пацієнтів на руках на другий поверх. Тепер маємо багато планів на наступний рік, зокрема завершити встановлення нового джерела безперебійного енергопостачання, що дозволить покращити якість послуг для наших  пацієнтів», – зауважила директорка Світлана Голодюк.

Як писав «День», лікарі Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення увійшли до робочої групи при МОЗ напрацювання протоколу реабілітації постковідних хворих. Їхній локальний протокол і маршрут пацієнта перейняли інші заклади. Це перший і єдиний на теренах Вінниччини заклад надає допомогу пацієнтам з постковідними ускладненнями.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати