Перейти до основного вмісту

Катерина Левченко: Україна – на 20-му місці в рейтингу Індексу ґендерної рівності

07 травня, 19:22

Україна вперше розрахувала Індекс ґендерної рівності —  інструмент, який не лише дозволить оцінити поточний стан рівності між жінками та чоловіками, а й визначити стратегічні напрямки для подальших реформ. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомила урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

«Цей документ носить величезне стратегічне значення. Він демонструє, що Україна серйозно працює і готується до вступу в ЄС. Ми не просто політично декларуємо наш євроінтеграційний курс, а втілюємо європейські стандарти у різних сферах», – зазначила Левченко.

Індекс дозволяє оцінити прогрес України в забезпеченні рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Його поява є також історичною подією, адже вперше Індекс розраховано в умовах повномасштабного вторгнення.

Результати свідчать, що Україна посіла 20-те місце серед 28 країн – 27 держав-членів ЄС та України – з загальним балом 61,4. Середній показник по ЄС становить 70,2. Таким чином, Україна випереджає низку країн-членів ЄС, зокрема Хорватію, Кіпр, Естонію, Словаччину, Грецію, Чехію, Угорщину та Румунію.

Також українська делегація поділилася напрацюваннями та досвідом, які були отримані під час навчального візиту до Вільнюса. Там учасники знайомилися з роботою Європейського інституту з ґендерної рівності (EIGE), який розробив методологію Індексу, а також вивчали литовський досвід інституційної інтеграції ґендерної політики.

Неллі Яковлєва, народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин окремо відзначила досягнення Литви у сфері протидії ґендерно зумовленому насильству та сексуальним домаганням – саме тих питань, що залишаються вкрай актуальними для України в умовах війни.

«Якщо казати про досвід, який може бути для нас цікавим саме у сфері ґендерної рівності, Литва показує достатньо високий успіх у сфері протидії ґендерно зумовленому насильству і сексуальним домаганням. Ми розуміємо, що у нас в Україні кількість випадків ґендерно зумовленого насильства зараз тільки збільшується, що є опосередкованим наслідком широкомасштабної агресії російської федерації», – наголосила депутатка.

Директорка Українського Жіночого Фонду, що став ініціатором розрахунку Індексу ґендерної рівності в Україні, Олеся Бондар підкреслила важливість міжсекторальної співпраці у впровадженні політик:

«Громадянське суспільство в Україні — активне й потужне, особливо у формуванні державної політики та адвокації змін. Жіночі правозахисні організації вже давно беруть участь у просуванні принципів гендерної рівності. Але такі результати можливі лише завдяки співпраці. Саме в синергії громадського сектору та державних інституцій народжуються якісні, системні рішення».

Довідково:

Підготовка Індексу стала можлива завдяки підтримці ЄС та зусиллям команди Українського Жіночого Фонду, Державної служби статистики України за сприяння Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України й апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики. Захід організовано коштом Європейського Союзу в межах проєкту «Мережа ґендерних аналітичних центрів: посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик», що реалізовує Український Жіночий Фонд.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати