Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

03 листопада, 00:00

Україна молиться за Володимира

Як повідомляє сайт Української православної церкви, 30 жовтня Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Володимир був госпіталізований. Наразі лікарі оцінюють його стан як важкий. Сьогодні українці всіх віросповідань та конфесій моляться за здоров’я митрополита. «Я — греко-католик, щиро прошу у Бога здоров’я для митрополита Володимира», — написав користувач chervak на форумі Релігійно-інформаційної служби України. «Боже! Прошу, дай йому здоров’я! Я католик, але Блаженнійший Володимир дуже мені подобається як людина!» — підтримує його Мар’ян. Бажаємо Блаженнійшому Володимиру швидшого одужання. Нехай молитви та підтримка українського народу нададуть йому сили!

В Острозі перевидадуть книгу українського інтелектуала XVI століття Василя Суразького

В Острозькій академії готується до друку перевидання «Книги про єдину віру» Василя Суразького, яка побачила світ 1598 року. За словами професора Петра Кралюка, це одна з найцікавіших пам’яток релігійно-філософської думки України кінця XVI століття. Ця книга справила помітний вплив на відомого українського полеміста Івана Вишенського, з яким, очевидно, Василь Суразький був знайомий. Утім, «Книга про єдину віру» була незаслужено забута, і тепер мало хто з дослідників звертається до неї. Вчені Острозької академії на основі аналізу тексту цього твору прийшли до висновку, що Василь Суразький намагався формувати тогочасну українську богословську та філософську термінології. Навіть окремі цитати з Острозької Біблії, які наводяться у «Книзі про єдину віру», перекладалися зі старослов’янської на тогочасну українську мову. Василя Суразького науковці часто ототожнювали з Кліриком Острозьким. Існували гіпотези про те, що під цим ім’ям ховалися Мелетій Смотрицький, Іов Борецький, Гаврило Дорофейович. На думку історика Ігоря Мицька, Василь Суразький — це шляхтич Василь Андрійович Малюшицький, батько якого був власником Суража, обіймав посаду писаря. Сам же він служив у 1575—1581 роках у князя Василя-Костянтина Острозького, а також виконував обов’язки доглядача Острозького шпиталю. Однак дослідники Національного університету «Острозька академія» мають деякі сумніви щодо цього. «Судячи із твору «Про єдину віру», його автор був високоосвіченою людиною і добре розумівся у богословських питаннях. Це дає підстави вважати, що, можливо, Василь Суразький був ченцем і професіональним книжником», — стверджує Петро Кралюк. Планується, що книга Василя Суразького з відповідними науковими коментарями та передмовою побачить світ наприкінці нинішнього року, повідомляє Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог.

Чорнобильці вирішили більше не протестувати. Їх начебто почули

Чорнобильські організації, що протестували проти скасування пільг, вирішили припинити протести. Про це журналістам заявив член переговорної групи від чорнобильців, член організації «Чорнобильський спас» Петро Прокопенко, повідомляє «Українська правда». За його словами, таке рішення ухвалено у зв’язку з тим, що Кабінет Міністрів узяв до уваги їхні вимоги. Він повідомив, що 1 листопада представники чорнобильських організацій провели зустріч з першим віце-прем’єром Андрієм Клюєвим, а в середу — з віце-прем’єром Сергієм Тігіпком. «Сьогодні всі питання, які ми порушили перед Сергієм Тігіпком, почуто, і практично дано відповідні вказівки на місцях. Насамперед відкликано різні незаконні документи, вказівки Пенсійному фонду. Також відкликано вказівки Пенсійному фонду перераховувати пенсії чорнобильцям попри судові рішення», — зазначив Прокопенко. Таким чином, за його словами, усі пенсії виплачуватимуться в попередніх розмірах.

Хто розповів Президентові про «пенсіонерів-бойовиків»?

Перед учорашнім розширеним засіданням уряду ходили наполегливі чутки, що після підбиття підсумків кільком губернаторам і п’ятьом міністрам не зносити голови (звільнення пророкували міністрам освіти Дмитру Табачнику, культури Михайлу Кулиняку, оборони Михайлу Єжелю, фінансів Федору Ярошенку та охорони здоров’я Олександру Анищенку). Але цього разу минулося. Виявилося, що Президент виступає за добровільну відставку, оскільки особисто він проти того, щоб виганяти людей «за недоліки». Мовляв, «недоліки має кожен». А Україні потрібен сильний, потужний авангард управлінців, «який має тягнути вперед прогрес». Проте без сенсації не обійшлося. Замість гучних відставок Президент «потішив» пресу гучною заявою. «Сьогодні правоохоронні органи дають інформацію, що йде скупка зброї в країні та підготовка до збройних нападів на органи влади», — сказав Президент. При цьому поставив запитання, хто це організовує, й сам же відповів, що організаторами не є ті, кому найскладніше живеться, оскільки такі люди у відповідь на рішення влади лише мовчать і терплять. За словами Януковича, організаторами є люди, котрі добилися через суди великих пенсій і компенсаційних виплат і бояться їх втратити. «Зараз під парламент прийшли ламати огорожу ті, хто отримує пенсії в 30 тисяч гривень і одноразові допомоги 600—700 тисяч гривень», — сказав Янукович. Політолог Володимир Фесенко спробував проаналізувати цей меседж Президента: «Насправді, люди, котрі отримують такі пенсії й такі високі чорнобильські допомоги є, про це й раніше писали як про такий казус нашої системи соцзабезпечення. Але, по-перше, такі людей не дуже багато. А по-друге, в мене великі сумніви, що такі люди вийдуть і в такій формі відстоюватимуть свої права під Верховною Радою. На жаль, ми бачимо, що Президента недостатньо точно інформують про ситуацію із соціальними протестами». Хоч би як там було, тепер дуже цікаво буде спостерігати, хто на кого «валитиме»: Могильов на Хорошковського чи Хорошковський на Могильова. Адже хтось підсунув Віктору Федоровичу інформацію про войовничих пенсіонерів-бойовиків. Чи у Президента просто розігралася уява? Олена ЯХНО, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати