Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

06 жовтня, 00:00

Рада позбавила Тимошенко й Луценка шансу вийти на свободу. Але ще є надія «на тонкий компроміс»

Верховна Рада не включила до порядку денного жодного законопроекту щодо декриміналізації статей, у яких звинувачують екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Пропозиції про включення до розгляду цих документів не набрали у Верховній Раді достатньої кількості голосів депутатів. Зате депутати включили до порядку денного проект закону про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Цей президентський проект не передбачає декриміналізації статей Тимошенко та Луценка. Утім спікер Володимир Литвин іще залишає VIP-в’язням Лук’янівського СІЗО невелику надію. «Я невипадково намагався заспокоїти депутатів, щоб залишилося поле для маневру, — заявив він, коментуючи невдале голосування за опозиційні законопроекти. — Президентський законопроект слід відхилити, а під час підготовки до другого читання уважно розглянути законопроекти, що сьогодні не здобули підтримки в залі. Я намагаюся налагодити діалог між фракціями. Коли з’являється надія, що вдасться знайти тонкий компроміс, криками й звинуваченнями намагаються зруйнувати несталий мир», передає Олена ЯХНО, «День».

Муратова розпочала «Кінопроби...»

В Одесі розпочалися зйомки нового фільму Кіри Муратової з робочою назвою «Кінопроби. Однокурсники». Практично вся творча група картини вже працювала разом на попередніх фільмах цього режисера: продюсує стрічку Олег Кохан, SOTA Cinema Group, оператор-постановник — Володимир Панков, художник — Євген Голубенко, художник по костюмах — Руслан Хвастов. До української частини акторського ансамблю належать Віталій Лінецький і Наталя Бузько, Георгій Делієв, Ута Кільтер, Юрій Невгамонний, Геннадій Скарга та Євгенія Барскова. Також у новому фільмі Муратової гратимуть популярні російські актори Рената Литвинова, Сергій Маковецький, Алла Демидова та Олег Табаков, повідомляє прес-служба SOTA Cinema Group. У своєму двадцять першому фільмі прославлена одеситка виступає не лише режисером-постановником, а й автором сценарію. Герої фільму «Кінопроби. Однокурсники» — чоловік і жінка, які не зустрічалися багато років. Раптом опинившись у відрядженні в Її місті, Він вирішує зайти в гості — але не просто так, а щоб з порога попросити поради: як вчинити, коли Він кохає одразу двох жінок? Історія видається комічною, та важко уявити, до якої міри гротеску може довести її Кіра Муратова. Розпочинаючи зйомки нової картини, режисер зазначила, що їй завжди було «цікаво подивитися, як поводитимуться різні люди за однакових умов. Звідси народилася форма кінопроб як драматургічної життєвої історії». Вона також звернула увагу на те, що в цьому сценарії реалізується її давнє бажання етюдності. «Знаєте, як у музиці: гами, вправи, а в результаті виникають фуги Баха, виникає цілісність, краса, сенс», — сказала Кіра Муратова. Фільм долучено до Програми випуску національних фільмів 2011—2012 рр. Зйомки картини буде закінчено до кінця року, а прем’єра відбудеться на одному з міжнародних кінофестивалів 2012 року.

До України повернулися офорти Михайла Дерегуса

Колекція Дніпропетровського художнього музею поповнилася роботами відомого українського графіка і живописця, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка Михайла Дерегуса (1904—1997). Дві графічні роботи цього майстра передала в дар музеєві мешканка Москви Олена Федотова. Її родина до війни мешкала в Дніпропетровську, де 1936 року народилася сама дарувальниця. У родинній колекції О. Федотової зберігалися два офорти М. Дерегуса, подаровані дружиною митця ще 1960-ми рр. На родинній нараді в червні цього року було вирішено передати раритети до Дніпропетровського художнього музею на згадку про роки проживання в Україні. Нещодавно в Києві за сприяння української та російської митниці відбулася процедура передання експонатів на постійне зберігання в фондах ДХМ. Передані в дар графічні роботи М. Дерегуса є ілюстраціями до відомих творів українських поетів. Першу — до поеми Т. Шевченка «Катерина» під назвою «Катерина в саду» — датують 1955 роком. Її виконано в техніці акватинти. Ця робота належить до серії, над якою М. Дерегус працював ще з середини 30-х років, виявивши себе як тонкий лірик і психолог. Митець на декількох аркушах зобразив долю героїні поеми, сприймаючи цей літературний персонаж як уособлення української жінки. Інший твір — «Мавка, яка плаче» — датовано 1959 роком. Він є ілюстрацією до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Наприкінці 1940-х — на початку 1950-х років М. Дерегус активно звертається до книжкової графіки. Ілюструє твори Миколи Гоголя, Лесі Українки, Льва Толстого. Відмінною рисою ілюстрацій митця стало те, що вони неначе проектують зорові асоціації, які виникають у процесі читання. І це не просто результат вдалої інтерпретації. Як підкреслюють дослідники творчості М. Дерегуса, співпереживання — основа творчого методу відомого художника-графіка. У колекції Дніпропетровського художнього музею зберігають декілька творів художника, в основному офорти, які надійшли до фондів ще за радянських часів. «Передані зараз роботи, — зазначила на презентації директор музею Тетяна Шапаренко, — це дорогий дарунок напередодні Дня художника, а також майбутнього ювілею видатного майстра», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

У Луганську студенти провели акцію проти Дмитра Табачника

Учасники театралізованої акції в Луганську мітлою та совком змели ляльку вуду Табачника з калюжі на «смітник історії». Таким чином луганські студенти показали своє ставлення до дій і реформ нинішнього міністра освіти. Організатори акції протесту — громадські об’єднання «Оновлення країни», «Луганці» та студенти — називають декілька причин свого незадоволення. Одна з них — ухвала Міносвіти самому вибирати громадські організації, які відстежуватимуть вступну кампанію в українські вузи. Як пояснили організатори, на акцію прийшло мало студентів, бо більшість із них боїться за своє подальше навчання у виші, повідомляє Євгенія КРИКУН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати