Перейти до основного вмісту

Як політиків долучали до християнських цінностей

Священнослужителі та можновладці вперше зібралися на молитовний сніданок
22 вересня, 00:00

Ідея проведення молитовних сніданків в Україні має свою історію. «Рівно три роки тому, ми з групою народних депутатів зібралися і задумали проводити молитовні сніданки. Зараз ми вирішили відзначити річницю таких зібрань першим в Україні молитовним сніданком на Національному рівні,» — говорить один із ініціаторів заходу, народний депутат України Павло УНГУРЯН.

У 2008 році в українському парламенті була створена так звана молитовна група, яка об’єднує 15 депутатів із різних фракцій, які належать до різних християнських конфесій. За словами Унгуряна, щотижня вони збираються «для спільної молитви, розважання над Словом Божим».

Загалом молитовні сніданки були започатковані в Сполучених Штатах Америки після Другої світової війни. Незабаром в США буде проведений вже 60-й щорічний молитовний сніданок. З часом подібні заходи поширилися і в Європі. Усюди вони мають однакову мету — долучити політиків, державних та громадських діячів до християнських цінностей. Під час неформального спілкування політики мають змогу обмінятися думками щодо широкого кола актуальних політичних та соціальних питань.

В Україні молитовний сніданок вперше на такому рівні відбувся в рамках Форуму християнських політиків. У ньому взяли участь провідні європейські та українські політики, народні депутати України, члени Всеукраїнської ради церков, громадські діячі та експерти, а також представники дипломатичного корпусу. Учасники й гості з-понад 12 країн світу обговорили проблеми захисту прав дітей та традиційних родинних цінностей.

«Я знаю, що вік християнської історії в Україні становить вже понад 1000 років, — говорить один з учасників молитовного сніданку, президент Європейського християнського політичного руху Петер ВОЗУ. — Завдання наших молитовних сніданків — наблизити нас до християнських коренів, адже європейська культура сама по собі заснована на християнстві. Дуже важливо і правильно, що цей сніданок ми проводимо разом. Я вважаю, що розуміння Господа допоможе розвитку української нації».

Представник молитовної групи в Бундестазі Тіло Штайнберг наголосив: «Тут відчуваємо, що ми в спільній європейській родині». Він висловив сподівання, що віра — це те, що може об’єднати суспільство.

Далі по черзі виступали українські представники церков різних конфесій та релігійних організацій. «Сьогодні ми спільно зібралися на перший український молитовний сніданок, — говорить представник Української греко-католицької церкви, отець Роман НЕБОЖУК. — Це дуже символічно. Але я хотів би, щоб ми просили Господа допомогти перетворити цю символіку на реальні справи, на які буде надихати наша християнська євангельська традиція й духовність. Тоді політтехнології відійдуть на другий план, а на перше місце вийдуть цінності, переконання. Тоді політиканство перетвориться на державотворення. Тоді народ буде дивитися на політиків з пошаною і надією, бо люди прагнуть цінностей і люди йдуть за тими, у кому бачать носія цінностей».

Серед присутніх на молитовному сніданку політиків можна було побачити народних депутатів Миколу Мартиненка, В’ячеслава Чорновола, уповноваженого глави держави Юрія Павленка та ін.

Звісно, поєднання християнських цінностей і української політики здається доволі суперечливим, навіть карикатурним. Особливо на фоні такого бек-граунду, як, наприклад, справа Гонгадзе. Деяким із присутніх можновладців, щоб насититися молитовним сніданком, вистачило буквально півгодини. Мабуть, із незвички... А дарма: є чому повчитися. Звісно, політики не повинні наряджатися в ряси, але відкидати цінності — також. У цьому сенсі між священнослужителями та політиками є багато спільного. Принаймні мало би бути...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати