Коротко / УКРАЇНА
Президент доручив профінансувати закупівлю ліків для віл-інфікованих
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ дав доручення прем’єр-міністрові Миколі АЗАРОВУ профінансувати поточного року закупівлю ліків для віл-інфікованих людей у повному обсязі. Про це УНІАН повідомили в прес-службі глави держави. Президент також доручив уряду врахувати потреби віл-інфікованих у ліках під час підготовки проекту Державного бюджету на 2012 рік і вжити усіх необхідних заходів для доставки ліків тим, хто їх потребує. Прес-служба Президента також зазначає, що працівники Управління з питань звернень громадян Адміністрації Президента України отримали листівки, які їм передали діти. «День» розповів учора, що в цих листівках діти просять дати кошти для закупівлі ліків для себе та своїх близьких, хворих на СНІД.
Луганчан навчають на козацьких традиціях
Одинадцять років тому в Луганській області у м. Ровеньки було створено унікальну модель шкільного самоврядування — «Ясенівську Січ». На той час це була загальноосвітня школа №2 селища Ясенівське, сьогодні ж це Ясенівська гімназія №2. У чому її унікальність? Вона в усьому повторює модель козацького самоврядування і будується на українських традиціях честі й слави. Всіх гімназистів поділено на три коші: «Ясенята» (1 — 4 класи), «Козачата» (5 — 7 класи), «Козаки» (8 — 11 класи). Кожен кіш має свого кошового отамана, який слідкує за дисципліною, успішністю своїх підлеглих. Коші складаються із паланок (класів), які теж мають своїх отаманів, писарів, довбушів, хорунжих та ін. Кожен обраний на свою посаду гімназист відповідає за окрему сферу: чи то присутність у класі, чи то успішність, чи наявність чистоти свого класу. Щотижня відбувається засідання «Ясенівської Січі», на якому підбиваються підсумки на звання кращої паланки. Гімназисти живуть активно: видають свою газету — «Ясенівська Січ», стіни гімназії також розписані самими ж учнями. На лінійці лунають пісні, як-от: «Ой на горі та й женці жнуть...», «Їхали козаки» та інші. А за порядком у «Січі» слідкує куріний отаман. За цей час школа випустила вже чотирьох отаманів у доросле життя. Прикметно, що за ці роки цю посаду обіймали тільки дівчата. Таку систему виховання, що може слугувати доброю альтернативою європейської, американської та радянської системам самоврядування, ввів директор гімназії, вчитель історії та права Микола Григорович Гетьман, повідомляє Катерина ЯКОВЛЕНКО, Ровеньки — Донецьк.
Ораза байрам мубарек олсун!
Так у ці три дні вітаються між собою мусульмани всього світу. В Україні особливо часто це вітання лунає в Криму, де мешкає найбільша кількість мусульман — близько 300 тисяч осіб. 30 серпня завершився священний для мусульман місяць Рамазан. Прочитавши початкові слова мусульманської молитви «Бісмілляхи’р-рахмані’р-рахим!», муфтій мусульман Криму Хаджі Еміралі Аблаєв у своєму привітанні зазначив: «Ми залишили позаду благословенний місяць Рамазан. Це дні радості, взаємної допомоги, зміцнення родинних зв’язків. Це свято, під час якого заможні мусульмани простягають руку допомоги незаможним, коли забуваються образи і панує любов до ближнього, яка об’єднує серця мусульман». «Цей світлий день духовного вдосконалення, благочестя та милосердя, який знаменує завершення благословенного місяця Рамазан, є невід’ємною частиною релігійного та культурного життя автономії, — зазначив у своєму привітанні мусульман Криму перший заступник глави Ради Міністрів АРК Павло Бурлаков. — У Криму впродовж багатьох років живуть і працюють разом представники різних національностей і віросповідань. Терпимість і доброзичливе ставлення до іншої культури дарує кожному відчуття внутрішньої свободи й відчуття гармонії життя».
У місяць Рамазан щоденні іфтари — розговіння після днів посту — проводили в багатьох мечетях Криму. Наприклад, у Саках, як розповів журналістам депутат міської ради і голова міського меджлісу Ернест Барашев, уперше іфтари проводили підприємці, орендарі та інші представники бізнесу Сак і Сакського району, хоча попередніми роками іфтари відбувалися за рахунок громадської організації «Араїд». Цього року тут при мечеті відкрито медресе, в якому наразі навчається 10 учнів. А в Карасубазарі (так кримські татари часто називають Білогірськ) іфтари проводили з допомогою Туреччини, — повідомив журналістам імам Білогірського (Карасубазарського) району Ельведін-оджа Аблямітов. Окрім того, Ельведін-оджа нагадав, що саме за підтримки Туреччини в селі Сари-су вдалося відкрити літній дитячий табір для вивчення Корану й основ ісламу, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.
Черкаських дітлахів забезпечать шкільними автобусами
На Черкащині впродовж цього навчального року учнів підвозитимуть на навчання 138 шкільних автобусів. Як розповів «Дню» начальник управління освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Іван Шарапа, на кінець минулого навчального року в області підвозили 98, 7% учнів. «Сьогодні в області вже є 101 шкільний автобус. За цей рік придбано 19 автобусів. Зараз закінчується тендер і йде поставка ще 10 автобусів, окрім того, область очікує з Міністерства освіти і науки, молоді та спорту 8 шкільних автобусів для забезпечення навчальних закладів. Таким чином, до кінця навчального року ми митимемо 138 шкільних автобусів, які буде закуплено коштом державного та місцевого бюджетів, а також коштом спонсорів», — підсумував Іван Шарапа, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Випуск газети №:
№154, (2011)Рубрика
День України