Перейти к основному содержанию

КОРОТКО

06 июня, 00:00
Пасткаабо як "кіт" виявився... "мишею" Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, "День"

Із самого початку і аж до логічного завершення 17 березня поточного року ця детективна історія нагадує гру кота з мишею, де в ролі "кота" виступає 25-річний громадянин В. Одначе "кіт" не знав і навіть гадки не мав, що він і сам - "миша".

Отже, громадянин В. перебивався тим, що брав у гуртового торгівця "під реалізацію" турецький крам. Потроху збував заморські речі за своїм прилавком на речовому ринку. І от якось йому здалося, що Д., який займав за тим самим прилавком місце ліворуч, більше мастить масла на хліб, ніж він, В., сам. Коли ж, мовляв, так, то сусід має поділитися маслом із "ближнім". Так він собі вирішив і розробив детальний план перерозподілу продукту.

Одного вечора, коли Д. відпочивав біля телевізора, в його квартирі задзвонив телефон. Невідомий співбесідник нагадав бідолашному Д. про його торішню біду - розбійний напад на квартиру, в результаті якого він безповоротно позбувся $4 тис. і деяких цінних речей. Невідомий запевнив, що цього разу Д. не відбудеться лише втратою матеріальних цінностей, якщо... Далі була розповідь невідомого про те, що він, співбесідник Д., тільки-но повернувся з-за грат, де тягнув строк за вбивство. А за гратами, каже, залишилися "кореші". Вони, мовляв, також бажають їсти хліб із маслом, як нормальні люди, а в`язнична баланда їм не до смаку. Тому, продовжував співбесідник, є така штука - "общак". Отож Д. повинен дати до "общака" дві тисячі доларів. Коли ж ні, то буде він плакати гіркими слізьми над своїми замордованими дітьми, коханою дружиною, дорогими батьками. Далі невідомий пояснив, як саме замордують рідних переляканого Д. Аби торгівець не забув цю пересторогу, той самий співбесідник телефонував йому ще тричі.

А одного дня, повернувшись із ринку, Д. знайшов у дверях своєї квартири листа, в якому повідомлялося, куди він має йти і де саме має покласти свій добровільний внесок до злодійського "общака".

"Відтак, як кажуть у народі, відбулася зміна декорацій", - каже для "Дня" Микола Блащук, начальник управління боротьби з організованою злочинністю УМВС у Хмельницькій області. "Кіт" став "мишею". У руках співробітників правоохоронних органів.

І детективи поклали пакунок "капусти" у вказане місце. Та й зробили засідку, у якій просиділи... три доби. Без заміни, щоб не "засвітитися".

"Хлопці змерзли, голодні. І тоді виникла ідея - залучити до цієї "гри" "безпритульного", - говорить начальник УБОЗу М. Блащук. Кореспондентові "Дня" продемонстрували на екрані телевізора кадри прихованої відеозйомки.

... Ось безпритульний порпається палицею у смітті, складає до торби знайдені пляшки. Ось він у дорозі до того місця, де гроші лежать, знаходить пакунок і, не розгортаючи, кладе до торби, знову знаходить пляшки і складає... Нарешті бреде кудись зі своїм знайденим щастям. Тут-таки на телеекрані з`являється шукач іншого щастя. Запалює цигарку, озираючись, повертається у той бік, де тільки-но знайшов пакунок безпритульний. Немає пакунка... Наздоганяє безпритульного. Між ними, як у "німому" кіно, відбувається якась розмова, у ході якої нещасний без будь-якої суперечки віддає торбу вимагачеві.

В останньому кадрі - "кіт", який нарешті второпав, що він уже не "кіт", що його "переграли". Лежить долілиць на землі, руки у наручниках. Наче миша в мишоловці.

Хмельницька область

Юні вандали знали ціну металові, а про війну - нічого

Суми. Вдруге за останній час меморіал Слави, що розміщений на вулиці Кірова, став об`єктом вандалізму. Напередодні виборів тут із меморіальних споруд було викрадено понад десяток бронзових обрамлень прямокутної форми із зображенням лаврових вінків загальною довжиною 13,3 метри. Незабаром ці багети "спливли" в одній з місцевих комерційних заготівельних структур, яка спеціалізується на кольорових металах, куди їх, як з`ясувалося згодом, здала група підлітків. Оскільки загальна вага вкраденого сягала кількасот кілограмів, юним вандалам довелося здійснити не один захід, аби "сплавити" свою "здобич". Між тим, у приймальниці бази чомусь не виникло жодної підозри стосовно походження бронзи, і вона з чистою совістю видала на руки хлопцям за зданий метал 600 гривень. Як повідомила кореспондента "Дня" Сергія ХАНІНА працівник у питаннях зв`язку з громадськістю Зарічного РВВС обласного центру Наталія Юрченко, реагуючи на одержану від керівництва управління міського господарства інформацію про крадіжку, співробітники міліції по гарячих слідах вже з'ясували чотири особи вандалів, двох з яких нині затримано. Всього ж в акті вандалізму взяли участь вісім підлітків віком від 13 до 15 років. Коли хлопців запитали, що вони знають про пам`ятник, про війну, ті лише стенали плечима... Щодо факту крадіжки порушено кримінальну справу.

Життя забрав той, хто його й дав Кіровоград. 2 квітня о третій годині ночі до міліції надійшло повідомлення з вулиці Тульської про те, що в будинку №37 палає полум`я, а в сусідньому дворі лежить труп 30-річного сержанта-водія пожежної частини №5 Сергія Ковальова, повідомляє журналіст Володимир ПОЛІЩУК. Вже встановлено, що батько потерпілого підпалив речі у власному будинкові. Сусіди, помітивши пожежу, повідомили про неї сина, який проживав неподалік у будинку тестя. Сергій накинув куртку і прибіг з вогнегасником на родинне подвір`я, де його й зустрів з ножем у руці батько. Він ударив у груди сина. Сергій ще спромігся дійти до двору сусідів, де й помер. Батько виявив опір і своєму сватові, поранивши його ножем у руку. Працівники міліції струменем води охолодили запал батька та затримали його. А у Сергія три тижні тому народився син! Підвищення пенсії: "щастя" на всіх не вистачає...

З 1 березня почали виплачувати підвищені пенсії, але якогось пожвавлення в управлінні соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації не спостерігається. Цей благородний жест уряду торкнувся близько 25 тисяч херсонців, хоча переглянуто майже 70 тисяч справ. Ті ж, перед ким держава заборгувала, ждатимуть своєї черги: до березневого погашення боргу. А таких в області 314 тисяч. Надбавки одержують люди, котрим призначені трудові пенсії, а "соціальникам" доведеться чекати до кращих часів, сказав кореспондентові "Дня" Василеві ПІДДУБНЯКУ начальник управління Олександр Дідик. "Із цього списку поки що випадають військовослужбовці, інваліди війни, чорнобильці, працівники прокуратури, державні службовці. Та й то... Підвищення пенсії не відбувається механічно, а з урахуванням трудового стажу. Через те декому припадає 20 гривень, кому - десятка, а кому і гривня..."

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать