Перейти к основному содержанию

Чи можлива некорумпована освіта в корумпованій державі?

14 июля, 00:00
Ствердно на це питання намагаються відповісти в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), де позавчора відбулося вступне тестування. 

Підрахунок відбувався за унікальною в Україні системою, коли до мінімуму зведено часовий проміжок між самим тестуванням і часом комп'ютерної обробки результатів. Це зменшує можливості персоналу, що обслуговує тестування, коригувати його результати на користь своїх можливих «протеже».

Президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький, розповів, що в нього лежить півтора десятки прохань від депутатів різних політичних орієнтацій, «підтримати» тих чи інших чад під час вступу. Керівництво НаУКМА пообіцяло бути принциповим і зважати лише на знання депутатських протеже.

У НаУКМА не заперечують права багатих піклуватися про освіту своїх дітей (існує можливість платного навчання за контрактом — $2000 на рік), проте вважають, що бідні, але талановиті діти повинні отримувати безумовний шанс на хорошу освіту.

ДО РЕЧI

В Україні офіційно перелік спеціальностей скорочено з 1038 найменувань до 500, причому зменшилась кількість технічних спеціальностей. Це зроблено для реалізації підписаної Україною Лісабонської угоди про взаємне визнання дипломів. Окрім того нині намітилася тенденція збільшення конкурсів у вузи і числа студентів на 10 тисяч чоловік населення країни. Зараз ця цифра дорівнює 192, а у 80-і роки становила 176. Такі факти прозвучали на прес-конференції у Міносвіти, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр БЄЛЄНЬКИЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать