Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Космос підкориться «Циклонам»?

02 июля, 00:00
За допомогою українських ракетоносіїв з бразильського космодрому в космос зможуть виводитися комерційні супутники зв’язку. 

Відсутність власних космодромів змушує Україну серйозно дивитися на практичну співпрацю не тільки з близькими сусідами по СНД — Росію і Казахстан, а й досить далекими. Василь Гуреєв, міністр промислової політики України, коментуючи підсумки нещодавньої поїздки української делегації до Бразилії, заявив, що використання українських ракетоносіїв для комерційних запусків супутників зв’язку з бразильських космодромів на 30% дешевше, ніж з мису Канаверал (США) передусім через близькість їх до екватора.

За словами міністра, «українські ракетоносії сьогодні вельми популярні, економічні й практично не мають аналогів у світі». Тому «Бразилія — цей той напрям, де ми передусім розвиватимемо свої зовнішні зв’язки», — наголосив В. Гуреєв.

Як повідомляє інформаційне агентство УНІАН, Бразилії вже передано пропозиції з низки космічних проектів, а також досягнуто домовленості про приїзд до України найближчим часом робочих груп для ознайомлення з потужностями та можливостями українських підприємств.

Зі свого боку Валерій Комаров, перший заступник генерального директора Національного космічного агентства України, в інтерв’ю кореспондентові газети «День» відзначив, що Бразилія сьогодні одна з тих небагатьох країн, які вельми зацікавлені в розвитку космічної діяльності. Те, що країна щороку вкладає в космічну діяльність більш як 200 мільйонів, свідчить про багато що. Проте, на думку В. Комарова, для нормального розвитку космічної галузі двох країн необхідний ще один зарубіжний партнер, який міг би вкласти в комерційний проект запуску супутників зв’язку 150 мільйонів доларів. Як можливий претендент у даний момент розглядається одна з авіаційних фірм Італії.

Валерій Комаров також наголосив, що бразильський космодром перевершує російський і казахстанський з багатьох параметрів, а поля падіння відпрацьованих рівнів ракет розташовані в океані. Під час візиту до Бразилії досягнуто також домовленості про розташування на космодромі стартового майданчика для українських ракет «Циклон».

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать