«Я – Європа»
«Громадський вибір » та «Кременчуцьке громадське ТБ » випускають спецпроект про українців, які роблять ЄС дома![](/sites/default/files/main/articles/15072014/img_1557.jpg)
На Кременчуцькому Громадському ТБ відбувся черговий прямий ефір спецпроекту «Я Європа». Спеціальним гостем телепроекту минулого разу став Міністр закордонних справ Литви Лінас ЛІНКЯВІЧЮС. У прямий ефір «Я Європа» виходить вже вшосте, кожного разу присвячена окремій темі, пов’язаній із Європейською інтеграцією.
— Головна ідея цього проекту полягає в тому, що він не стільки про Європу, як про українців, які роблять Європу в Україні, — зазначає у коментарі «Дню» виконавчий директор громадської організації «Європейський вибір», ведучий програми «Я Європа» Кирило ЖИВОТОВСЬКИЙ. — А головний наш посил — це підтримати тих людей, які перетворюють свої під’їзди, двори, райони, міста — на повноцінну Європу. І зробили це своїми зусиллями.
Співведучий програми Микола Фельдман вважає, що важливо робити такі просвітницькі передачі особливо в умовах війни. За його словами, своєрідна програма — це «надія, пошук, віра в європейське майбутнє, адже так потрібно цінувати спокій та демонструвати норму».
Як розповіли творці «Я Європа», ідея проекту виникла ще 21 листопада, у «чорний четвер», коли розпочався Євромайдан. Проте остаточне рішення щодо нього було прийнято 25 травня цього року під час виборів президента України. Саме тоді «Кременчуцьке громадське ТБ» робили разом із «Громадським ТБ» телемарафон, присвячений виборам. Після цього було вирішено не зупиняти співпрацю та зробити щотижневу телепрограму про Європейську інтеграцію України. Створюючи даний проект, організатори дуже добре розуміли, що «країна має змінюватися швидко та в «прямому ефірі»».
— Важливо, щоб ваші громадяни були добре поінформовані у всьому. Потрібна інформація, а її, на жаль, в українців дуже мало. Тому люди живуть інтуїтивно. Це потрібно змінювати, адже дуже багато хочуть жити в ЄС, проте поінформованість у них про саму структуру ЄС дуже мала, — зауважив в ефірі міністр закордонних справ Литви Лінас ЛІНКЯВІЧЮС. — Нелегко дається свобода. Вона має велику ціну.
Загалом ефір був присвячений трьом країнам: Італії, Греції та Литві, які протягом останнього року головували у Європейському Союзі. Україна, за словами пана ЛІНКЯВІЧЮСА, фактично, постійно залишається одною з больових точок Європи. Розмова вийшла цікавою та змістовною, а головне — стосувалася практичних порад нашій країні з приводу того, як легше подолати шлях до об’єднаної Європи.
Цільовою аудиторією цього спецпроекту є експерти, дипломати, журналісти, всі ті, кому не байдужа доля європейського майбутнього України. Цього разу в ефірі був Олег Попенко – економічний оглядач, керівник індустріального парку «Центральний», одного із найбільших індустріальних центрів в Україні.
Що ж до подальших планів розвитку, то організатори проекту планують з осені змінити формат та безкоштовно надавати запис програми регіональним мовникам, щоб ті могли транслювати його у своїх ефірах. Як зазначають автори спецпроекту, у сучасному медіа-просторі є лише 3-4 телепрограми, які присвячені Європі та Європейському Союзові. Заради зміни цієї ситуації і проводитиметься подальша трансформація проекту.
— Завдяки якісному контенту, важливій та правильній постановці питань регіональне телебачення може стати певною альтернативою центральним каналам, — продовжує Кирило Животовський. — Ми й надалі запрошуватимемо відомих гостей, які з радістю зголошуються йти до нас на ефір. Сподіваємося, що в нас виходитиме цікавий та конкурентнозданий продукт. Програма розвиватиметься і здобуватиме все ширшу аудиторію.
Автор
Марта Франчук