Перейти до основного вмісту

Відкрити «українську Америку»

Півтора року дві команди шукатимуть наших видатних співвітчизників на двох континентах
22 червня, 10:01
ФОТО З «ФЕЙСБУК»-СТОРІНКИ СЕРГІЯ МАЛИКА

Від мису Горн (Чилі) і до берегів Аляски дві українські команди на мотоциклі та катамарані пройдуть по периметру двох континентів «у пошуках українського сліду». Ідея — знайти українців, які роблять значний внесок у розвиток країн Південної та Північної Америки. Розпочнеться експедиція наприкінці 2017 року та розрахована на півтора року. Планується здолати понад 200 тисяч кілометрів.

Ініціатор експедиції — президент Київського міського автомотоклубу Сергій МАЛИК. За плечима у нього — такий самий досвід в Україні та Європі. Так, 2013 року він проїхав на мотоциклі по периметру України (вісім тисяч кілометрів), внаслідок чого разом з командою ініціював відкриття п’яти пам’ятників і пам’ятних знаків в історичних місцях. Зокрема, торік — пам’ятник Конотопській битві у Конотопі. А 2016 року Сергій Малик проїхав по периметру Європу (32 тисячі кілометрів) і познайомився з багатьма українцями, які стали там успішними. Тепер працює над створенням серії фільмів про цю поїздку та про унікальних особистостей, яких там зафільмував.

«В Америці ми зустрінемося з українцями і нащадками наших земляків, які колись перетнули океан у пошуках нової долі. Тобто завдання — не просто проїхати по периметру материків. Проект культурний і соціальний, бо у кінцевому результаті ми створимо серію фільмів про українців, які проживають за кордоном і роблять внесок у розвиток країн, де ми побуваємо. Також ми цікавимося місцями, історично пов’язаними з українцями. Проект називається  «Від серця України до найвіддаленіших куточків Світу», — розповідає автор проекту Сергій Малик. — Трансамериканська експедиція на мотоциклі та українському електровітрильному катамарані одночасно стартуватиме з Києва — по воді та суходолу. Наші шляхи постійно перетинатимуться на узбережжі з півдня на північ. Для водного шляху в Україні готується до закладки новітній еклектровітрильний катамаран на сонячних батареях. Всі охочі можуть долучатися, але нехай пам’ятають, що вони мають бути потрібними проекту. Адже ми не організовуємо туристичну поїздку, це буде серйозна робота. На жаль, все це дорого, тому сьогодні ми шукаємо меценатів, партнерів. Це не є комерційним проектом, а самі витрати  великі — потрібна спеціальна техніка, паливо...»

Сергій каже, що перед поїздкою учасники експедиції детально продумують маршрут та адреси. До вирушення в дорогу вже мають бути домовленості з українцями та громадами, пов’язаними з їхньою діяльністю. Героїв свого фільму Сергій та його команда шукають у соціальних мережах, серед знайомих. Допомагає і діаспора, консулати, посольства. У підсумку має з’явитися серія фільмів приблизно на 100 годин.

«У середньому плануємо проходити 550 кілометрів за день, але все дуже умовно, тому що дорога буває непередбачуваною: погодні умови, поламки... В Європі трапилося, що ми п’ять діб стояли, а потім наганяли по 1200 кілометрів за день. Взагалі плануємо витрачати вісім годин на дорогу, вісім — на сон, вісім — на зйомки, — ділиться планами Сергій. — Я хочу, щоб мешканці Південної та Північної Америки побачили щирість і відкритість українського народу. Ми представимо місцевим громадам книги, фото і відео про наші історію та культуру. Команда найкращих телевізійних фахівців зафільмує кожну емоцію та подію на всьому шляху, кожен краєвид або видатну місцевість. Ми покажемо українцям стріми з експедиції, звіти та підсумкові фільми про цю мандрівку. Ми зустрінемося з українцями і нащадками наших земляків, щоб відзняти історії їхнього життя на далеких від батьківщини землях».

Не обійдеться і без спортивних змагань: Сергій запланував встановити рекорд швидкості у відповідній категорії на українському мотоциклі «Дніпро» з двигуном об’ємом 650 кубічних сантиметрів і турбонагнітачем, а також встановити прапор України в Залі слави в Бонневіллі (США).

Після двох Америк Сергій Малик має бажання об’їхати по периметру  Японію, Австралію та Африку. І теж створити телевізійні фільми про українців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати