Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Лихо без кордонів

20 жовтня, 2005 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Перед жертвами землетрусу у Пакистані — нове випробування. Зовсім скоро розпочнуться снігопади, що ускладнить рятувальні роботи. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджує, що людям загрожує переохолодження, оскільки вже зараз температура постійно знижується. Щоб зарадити ситуації, країні необхідно 260 тисяч наметів та два мільйони теплих ковдр. Однак, за словами одного з керівників гуманітарної операції ООН Ендрю Маклеода, у світі не знайдеться стільки наметів, щоб забезпечити ними всіх. (Саме Пакистан виступає найбільшим у світі виробником зимових наметів, але й їх не вистачить, щоб зарадити лиху подібного масштабу.)

За офіційними даними, внаслідок землетрусу 8 жовтня у Пакистані загинули 79 тисяч людей, постраждали — 80 тисяч. Однак кількість жертв може збільшитися в десятки разів, якщо вчасно не буде надана медична та матеріальна допомога. Під час землетрусу, що сягнув 7,6 балів за шкалою Ріхтера, було зруйновано 32 тисячі будинків, три мільйони людей залишилися без даху над головою. Рятувальні операції тривають постійно, але їм стоять на заваді як несприятливі погодні умови, так і те, що в деякі райони неможливо дістатися. Гелікоптери, яких наразі недостатня кількість, постачають усе необхідне у регіони, дороги до яких зруйновано в результаті землетрусу.

Учора Індія підтримала пропозицію Пакистану щодо відкриття кордону по лінії, яка розділяє Кашмір на дві частини. Таке рішення дасть можливість проводити рятувальні операції у районах, до яких раніше через політичні амбіції керівництва Пакистану та Індії були недоступними для рятувальників.

Тим часом рятувальний загін Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України відкрив у Пакистані мобільний госпіталь та розпочав прийом постраждалого населення із високогірних районів. У вівторок 77 українських медиків прибули на місце постійної дислокації у місто Бішам. Мобільний шпиталь МНС України в грудні 2003 — січні 2004 року працював у іранському місті Бам, яке постраждало від сильного землетрусу. Взимку 2001 року фахівці МНС допомагали постраждалим від землетрусу в індійському штаті Гуджарат, 1999 року українські лікарі-рятувальники виконували аналогічну місію в Туреччині.

Юлія ТОГОБІЦЬКА
Газета: 
Рубрика: