Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

...Iще трохи реалiзму

3 листопада, 2005 - 00:00
...І ПРЕЗИДЕНТСЬКА — ДЛЯ ОБРАНИХ ЖУРНАЛІСТІВ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА / «День» ЕКОНОМІКА РЕАЛЬНА... ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Як наші прості люди сприймають розумні розмови політиків і економістів, із яких випливає, що в країні живеться вже набагато краще? Думається, що не так навіть зі скептицизмом, як із гумором. Мовляв, «червоні» грабували, потім «сині» прийшли, а за ними — «помаранчеві»... Схоже, саме про такий підхід до оцінки свого матеріального становища громадянами України свідчать результати дослідження Центру ім. Разумкова. Автори зазначають, що «результати опитувань свідчать про виникнення тенденцій до розчарування в новій владі та зниження громадської підтримки її дій». Нова влада стрімко втрачає кредит громадської довіри та підтримки.

«Погіршення ситуації відзначають як громадяни, що голосували в повторному другому турі президентських виборів за Віктора Януковича (75,1%; на поліпшення ситуації вказали лише 3,7%), так і ті, хто голосував за Віктора Ющенка (відповідно 31% і 18,1%)», вказується в дослідженні. Не зафіксовано позитивних змін у оцінках громадянами фінансового становища родин. Про брак грошей навіть на необхідні продукти харчування в лютому говорили 18,3%, в квітні —16,1%, в серпні — 17,7%,а в жовтні — 23,1%. «Судячи по оцінках громадян, підвищення пенсій і соціальних виплат не справляє відчутного впливу на добробут переважної більшості населення», — зазначають експерти центру. 71% громадян свідчать, що збільшення, зокрема, цін на споживчі товари 2005 року відчутно відбилося на їх добробуті. «Протягом 2005 року громадяни все більше схилялися до того, що держава насамперед повинна підтримувати працездатних шляхом створення робочих місць, значного підвищення зарплатні, сприяння розвиткові малого та середнього бізнесу», — зазначається в резюме. Якщо в квітні 2005 року оцінка діяльності уряду загалом становила 3,37 бали (за 5-бальною шкалою), то в жовтні — 2,68 бали. Серед причин зниження довіри до дій влади експерти називають: зниження добробуту населення (27,2%), конфлікти у вищих ешелонах влади (26,3%), зловживання та корупція серед вищого керівництва (20,5%). При цьому опитування також свідчать, що населення не чекає поліпшення ситуації в зв’язку зі зміною складу уряду: 42,8% вважають, що ситуація не зміниться, 8,6% — погіршиться. На цьому тлі, за даними центру, 70,9% опитаних упевнені, що найближчим часом ціни в країні зростатимуть.

Сподіватися, як і раніше, доводиться лише на себе — і виживати у будь-який спосiб...

Вiталiй КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: