Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Коротко / УКРАЇНА

6 жовтня, 2007 - 00:00

У п’яти містах відбудеться місяць української книжки

З 15 жовтня по 15 листопада у книгарнях польської торговельної мережі ЕМПіК у п’яти містах України відбудеться місяць української книжки. Про це заявила директор з маркетингу торговельної мережі ЕМПіК і мережі книгарень «Буква» Алла Сива на прес- конференції в п’ятницю у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. У рамках акції проходитимуть культурні вечори й заходи, під час яких читачі особисто матимуть можливість ознайомитися з такими авторами, як Андрій Курков, Тетяна Винокурова-Садиченко, Лада Лузіна, Василь Шкляр, Леонід Кононович, Дмитро Стус, Віра Агеєва, Богдан Жолдак, Ірен Роздобудько, Отар Довженко, Марина Соколян і інші. Д. Стус, зокрема, зауважив, що «такий місячник допоможе створити літературне середовище» в Україні. «Сьогодні в нас, на жаль, у літературі ситуація тусувальна: російськомовні автори — окремо, україномовні — окремо, всі вони між собою розділені ще на тусовки. Треба якось це все об’єднати... Гадаю, ця акція — крок у правильному напрямку», — додав він. За словами А. Сивої, в магазинах мережі крім української книжки будуть представлені книжки різними мовами світу, а також міжнародна преса, зокрема, англійською мовою. А. Сива також зазначила, що магазини ЕМПіК стануть тим місцем, де кожний зможе прийти й «у спокійній обстановці прочитати книжку від початку до кінця й покласти її назад на полицю».

Вбитого Максима Курочкіна виправдали

Святошинський райсуд Києва визнав убитого у березні цього року російського бізнесмена Максима Курочкіна не винним у скоєнні злочину. Про це повідомив його адвокат Василь Віденко, передає «Українська правда». За його словами, відповідну постанову суд проголосив 24 вересня. «Курочкіна Максима Борисовича визнати невинним та виправдати у зв’язку з недоведенням участі підсудного у вчиненні злочину», — йдеться у рішенні суду. Адвокат також зауважив, що рішення суду ще не набуло чинності, оскільки може бути оскаржено протягом 15 діб з моменту проголошення. Як повідомлялося, 20 листопада Курочкін був затриманий у міжнародному аеропорту «Бориспіль» за постановою Голосіївського райсуду. Курочкін підозрювався у причетності до скоєння двох злочинів, а саме — здирництво. 27 березня у Києві під час конвоювання біля будівлі Святошинського суду, який розглядав кримінальну справу, порушену стосовно Курочкіна за фактом здирництва, був застрелений підсудний, а також поранений співробітник конвою.

У західних областях України та Києві народжуваність перевищила смертність. Уперше з початку 90-х

У Закарпатській, Рівненській, Волинській, Львівській областях та Києві зафіксовано перевищення рівня народжуваності над смертністю, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства юстиції України. Згідно з повідомленням, співвідношення народжуваності до смертності становило 119% у Закарпатській області, 117% — у Рівненській, 110% — у Волинській, 108% — у Києві та 100,7% — у Львівській області. «Така позитивна статистика спостерігається вперше з початку 90-х, коли в країні розпочався різкий спад народжуваності, і склалося негативне співвідношення народжуваності до смертності», — повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. Він також зазначив, що загальне співвідношення померлих і новонароджених у третьому кварталі 2007 року демонструє «досить оптимістичні тенденції». За його словами, хоча загалом в Україні співвідношення смертності та народжуваності становить 1,3:1, воно значно скоротилося в порівнянні з аналогічними показниками попередніх років. Згідно з повідомленням, у липні—вересні 2007 року в Україні народилося 113 тис. 638 немовлят, а померло — 155 тис. 759 осіб. Найбільше співвідношення смертності до народжуваності в країні було зафіксоване в Чернігівській і Сумській областях (близько 220%). В інших областях таке співвідношення становило від 102 до 178%.

Переформат Євробачення

Відтепер Україна, Росія та Білорусь позбавлені можливості автоматично потрапити до фіналу пісенного конкурсу «Євробачення- 2008». Як повідомляє сайт www.eurovision.tv, на 50-й щорічній зустрічі в італійській Вероні Телевізійний комітет EBU (TV Committee of the European Broadcasting Union) прийняв пропозицію оргкомітету міжнародного пісенного конкурсу Євробачення про зміну формату проведення конкурсу, внаслідок яких такий привілей залишився лише за Німеччиною, Іспанією та Францією. Із 2008 року всі країни-учасниці Євробачення будуть розділені на дві півфінальні групи, повідомляє Інтерфакс-Україна. Автоматичними фіналістами залишаються Велика Британія, Німеччина, Іспанія та Франція (як країни-засновники конкурсу Євробачення, а також Сербія як країна-переможниця «Євробачення-2007»). Нагадаємо, що цього року сербська конкурсантка Марія Шеріфович із піснею «Молитва» перемогла. Хоч за результатами опитувань представників ЗМІ на перше місце ставили нашу Вєрку Сердючкю (Андрія Данилко), але, незважаючи на завзятий балаган, влаштований Вєркою з компанією на сцені в Хельсінкі, пісня «Dancing Lasha Tumbai» зайняла друге місце. Хоч українські болільники раділи, так як «срібло» давало зелене світло наступному нашому представнику автоматично виступати в півфіналі, але через нові правила змагатися доведеться в підгрупах. Нагадаємо, конкурс «Євробачення- 2008» пройде в столиці Сербії — Белграді в травні. Інф. «Дня»

Газета: 
Рубрика: