Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Море одеського живопису в Донецьку

У «АртДонбасі» — близько 300 творів 60 авторів
17 квітня, 2013 - 10:44
АЛЬБІН ГАВДЗИНСЬКИЙ. «КАВУНИ ТА МОРЕ». 1998 р. / ФОТОРЕПРОДУКЦІЮ НАДАНО ХУДОЖНЬО-ВИСТАВКОВИМ ЦЕНТРОМ «АРТДОНБАС»

У донецькому художньо-виставковому центрі «АртДонбас» відкрилася виставка «Одеська школа. Традиції і актуальність». Під одним дахом зібрано соковиту гамму робіт, від реалізму середини ХХ століття до свіжого «contemporary». Незвичайний проект — дітище одеської галереї DymchukArtPromotion і «АртДонбасу». Катерина Калиниченко, арт-директор донецького ХВЦ, вважає експозицію унікальною: «Багато робіт представлено вперше за 30 і 40 років після їх написання. Це вражаюче зібрання, близько 300 картин 60 авторів, які творили в різні часи».

«Одеську школу» організували всього за 3 місяці: «Ідея належить Геннадієві Чижикову, президентові Національної торговельно-промислової палати, — він подав ідею ознайомитися з творчістю одеського художника Костянтина Скопцова, але виставок одного автора ми не робимо. Тоді сам Костянтин запропонував показати роботи й інших майстрів з Одеси, зав’язалося знайомство з галереєю DymchukArtPromotion, і проект закрутився», — згадує Катерина.

Анатолій Димчук результатом задоволений: «Ми хочемо показати широку палітру робіт». За словами Анатолія, полотна для експозиції брали з його власного зібрання і сімейних колекцій авторів.

Один з ініціаторів проекту, художник Костянтин Скопцов, у липні 2012 р. вже приїжджав до Донецька для участі у виставці «Життя після EURO». Зі «свіжого» Костянтин привіз двох «Суфіїв» — суміш дзенської графіки і перської мініатюри: «Думаю, це буде нова серія, хочу зробити ілюстрації до Данте — візуалізувати його за допомогою цієї техніки», — ділиться планами художник.

Окремо відбудеться презентація каталогу виставки. На думку Катерини Калиниченко, він зацікавить мистецтвознавців, студентів: там будуть біографії художників, матеріали про історію створення робіт. Сама арт-директор ХВЦ «АртДонбас» віддає перевагу класиці: «Вразили картини академіка Божія, художника Синицького. Альбін Гавдзинський презентував вражаючі натюрморти з динями і кавунами на тлі моря — дуже природно і легко написано, все насичено повітрям».

Виставка триватиме до 10 травня.

Марія ПРОКОПЕНКО, Донецьк
Газета: 
Рубрика: