Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Наталія ЛИГАЧОВА: Ми наближаємося до моменту руйнування ілюзій

1 серпня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Учора учасники Літньої школи журналістики «Дня» мали нагоду поспілкуватися з шеф-редактором проектів «Телекритика» Наталією Лигачовою. Власне, це заключна зустріч із серії лекцій та майстер-класів, які упродовж більш ніж п’яти тижнів проходили в редакції «Дня».

Тема якості українського інформаційного простору загострилась з початком передвиборчої кампанії. Тому з розмови про останні медіа-тенденції розпочалася дискусія Наталії Лигачової з учасниками Літньої школи журналістики.

«Сьогодні українська журналістика перебуває на одному з найважчих етапів свого розвитку, адже зараз ми маємо конгломерат всіх негативних процесів, накопичених більш ніж за 20 років незалежності. Тривалий час медійники марно сподівалися, що коли ЗМІ, які перебувають у власності олігархів, будуть розглядатися останніми не лише як політичний інструмент, але й як бізнес-проект, ситуація зі свободою слова покращиться. Нині ми наближаємося до моменту руйнування ілюзій», — стверджує шеф-редактор «Телекритики».

Серед основних дискусійних питань, які порушували учасники Літньої школи: наскільки журналісти власними вчинками сприяють поширенню політичної «джинси»; чи можлива якісна журналістика без чітко вираженої громадянської позиції; чому, на відміну від російських колег, більшість наших медійників не спирається у своїй роботі на глибоку українську публіцистичну традицію?

Як зазначила Наталія Лигачова, відповідаючи на окремі запитання, зараз світові експерти підкреслюють: значення публіцистики зростає. А репутація, на її думку, обов’язково колись стане для українського журналіста його головним капіталом.

Детальніше відповіді Наталії Лигачової на запитання учасників Літньої школи журналістики читайте у найближчих номерах «Дня».

Анна ЖУРБА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ