Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Я не думаю, що ця ініціатива йде з Херсона»

Низка інформаційних інтернет-видань південного регіону стали жертвами DoS-атак
24 жовтня, 2012 - 00:00

У Херсоні триває наступ на інформаційні інтернет-видання, які не цураються жорсткої критики влади. У понеділок, 22 жовтня, популярні місцеві ресурси «Херсонська правда» та «Херсон онлайн» (уже вдруге), за повідомленням своїх редакторів, зазнали дос-атак та з другої половини дня стали недоступні для користувачів. А під вечір невідомі зловмисники таким же методом заблокували роботу інформаційного сайту «ПІК». Наразі згадані видання теж не працюють. Це вже не перший подібний інцидент у Херсоні. Два тижні тому роботу порталу «Херсонські вісті» також було заблоковано за допомогою дос-атак.

Кому вигідний такий наступ на свободу слова, і чому саме ці сайти стали жертвами нападів?

Тарас БУЗАК, головний редактор інтернет-газети «Херсонська правда»:

— Точно сказати, хто це робить, я не можу. Але у мене вистачає здорового глузду, щоб зробити такий висновок: оскільки на моєму сайті часто висвітлюється неправочинна і популістська діяльність місцевої влади та її ставлеників, які хочуть потрапити до парламенту, то зрозуміло, що це не подобається окремим чиновникам. Однак я не думаю, що ця ініціатива йде з Херсона. По-перше, тому, що дос-атаки такого рівня достатньо дорогі: за моїми даними — від п’яти тисяч доларів. По-друге, знайомі журналісти з інших областей України, сайти яких лояльно ставляться до опозиції і критикують владу, теж повідомляють про такі проблеми в роботі. Гадаю, що це централізований наступ на регіональні сайти. І головне їх завдання — паралізувати роботу оперативних ресурсів перед виборами,аби люди не дізнавалися про можливі порушення під час волевиявлення громадян 28 жовтня. У такій ситуації спробуємо максимально використати соціальні мережі для інформування населення про напружені дні перед виборами і ситуацію на дільницях в день голосування.

Світозар ДОРОФЕЄВ, головний редактор інформаційного порталу «Херсон он-лайн»:

— Хтось платить великі гроші за те, щоб не працювали найвідвідуваніші інформсайти області. Скоріше за все, це пов’язано з політикою нашого видання, яке в опозиції до чинної влади. Відомо, що такі ж проблеми мають сайти опозиційних політичних партій. Інтернет-сторінки Об’єднаної опозиції, «УДАРу», ВО «Свобода» теж піддавалися дос-атакам. Я думаю, що це спланована акція і поновити роботу сайту самотужки нам не вдасться, доки атаки не припиняться. А вони, гадаю, триватимуть до виборів. Уявіть, якби повний тираж газети було викрадено! Тут те ж саме. Нам затикають рота негідними методами, що демонструє відсутність політичної культури у замовників цієї акції.

ДОВІДКА «Дня»

DoS-атака (атака на відмову в обслуговуванні) — напад на комп’ютерну систему з наміром зробити комп’ютерні ресурси недоступними для користувачів. Одним із найпоширеніших методів нападу є насичення атакованого комп’ютера або мережевого устаткування великою кількістю зовнішніх запитів. Таким чином атаковане устаткування не може відповісти користувачу або відповідає настільки повільно, що стає фактично недоступним.

Іван АНТИПЕНКО, Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ