Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Зафіксувати новітню історію України

Дніпропетровські музейники відкриють експозицію, присвячену Євромайдану
14 березня, 2014 - 11:55

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького називають скарбницею пам’яток історії і культури.

Не секрет, що увага всієї світової спільноти останнім часом прикута до подій в Україні. За словами співробітників музею, ще з перших днів протестів на Євромайдані до фондів музею почали надходити листівки, фотоматеріали, речі, які розповідають про непростий період нашої історії. Передача важливих свідоцтв відбувалась завдяки небайдужим друзям музею, а особисто колекціонеру та меценату Дмитру Пірклу, який вже багато років співпрацює з музеєм. І ось минулої середи активісти Євромайдану в урочистій обстановці передали Дніпропетровському історичному музею ім.Д.Яворницького бойові прапори, захисну амуніцію, документи та інші речі 4-ої сотні Самооборони Майдану (Козацький редут). Передачу здійснили саме ті, хто багато місяців перебував на Майдані в Києві і підтримував його в Дніпропетровську місцевими силами, а саме представники дніпропетровської самооборони Майдану під керівництвом наказного отамана Сергія Іванченка. Ще 2 грудня 2013 р. на раді Кодацької паланки Війська Запорозького низового було прийняте рішення про підтримку революційних подій в Києві. До столиці поїхали голова фонду «Меморіал імені кошового отамана Війська Запорозького низового І. Сірка» Владислав Ладигін і з ним частина козаків. Саме ця група по приїзді розпочала формування адміністративного устрою самооборони Майдану у відповідності з традиціями Запорізької Січі. Серед речей, які було передано директору музею — щит із слідами крові, а також прапори, що пройшли бойове хрещення на Майдані — прапор Дніпропетровської області і національний прапор України з написом «Січеслав», що побував на барикадах.

Мешканець Росії Максим Гошовський, який почув про події на вул.Банковій в Києві, не зміг залишитись осторонь. У складі  двох казацьких сотен він приймав участь у боях на ул. Грушевского. Максим передав у музей саморобний щит з слідами від куль, кийок з металевим наконечником, за допомогою якого майданівці взбиралися на барикади, щитки для індивідуального захисту. Також в музей передали каску, брошури, листівки, які розповсюджували на Євромайдані. Дарителі у присутності преси підписали необхідні документи.

За словами директора Дніпропетровського національного історичного музею Надії Капустиної, співробітники музею продовжують збирати речі, повязані з історією Євромайдану, і готують тематичну експозицію про новітню історію України.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: