Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Чистий четвер... із перфоратором

Вчора волонтери підготували до ремонту оглядову та мийну у Головному військовому клінічному госпіталі у Києві
10 квітня, 2015 - 14:03
«Центр допомоги»

Десяток чоловіків з інструментами за декілька годин оббили плитку у двох кімнатках. Тут прогнила стеля, потріскалися віконні рами, порепалася підлога. Стару сантехніку прибрали заздалегідь. Активісти благодійного фонду «Центр допомоги» вирішили довести ці приміщення до міжнародних стандартів лікування. Роблять це у рамках проекту «Центр допомоги пораненим». «Тут буде красиво. Зроблять міцну стелю, нові плитку, сантехніку, вікна — останні вже купили. Будуть нова душова та пральна машина», — розповідає Юрій Когутяк, голова «Центру допомоги».

На толоку прийшло багато майстрів з ремонту. Так, Вадим займається встановленням вентиляції та кондиціонерів, інструменти постійно тримає під рукою. «Зараз у роботі перерва, «сезон» попереду. Щоб не сидіти вдома, приїхав сюди, — пояснює Вадим. — У мене завжди все напоготові, у машині. Є перфоратор, подовжувач, драбина. Щодо стану приміщення — бачив і гірше. Нічого страшного, відремонтуємо». До речі, кошторис робіт, що виконали волонтери, складає дев’ять тисяч гривень — стільки довелося б заплатити за демонтаж плитки фахівцям.

Умова участі у толоці — власний інструмент. Охочі долучитися до події заповнювали електронну анкету. Зареєструвалося 11 учасників — як і розраховували організатори. Подію навмисно влаштували у будній день: мийна та оглядова невеликі за розмірами, багато людей заважали б одне одному. Також толоку приурочили до Чистого четверга.

Нагадаємо, наприкінці січня пройшов перший суботник у відділенні реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих госпіталю. Працювали у суміжних з мийною та оглядовою приміщеннях. Тоді близько 200 активістів — замість очікуваних 30 — обдирали старі плитку та підлогу, знімали вікна. Зараз у цих кімнатах встановили кондиціонери, вентиляцію, освітлення, вікна та гарну сантехніку, пофарбували стіни. Майстри заливають підлогу, щоб покласти лінолеум. Ремонт має скінчитися наприкінці наступного тижня, благодійники розраховують, що відділення запрацює у травні. «Все залежатиме від медичного обладнання, це — дорога історія. Ліжка вже є, прості речі, типу крапельниць, зможемо купити. Дороге і складне устаткування або Міністерство оборони купить, або якісь фонди передадуть», — пояснює Юрій Когутяк.

Історія облагороджування військового госпіталю продовжиться. Юрій Когутяк планує після ремонту в інфекційному відділенні збирати кошти на обладнання для реабілітації пацієнтів. Зокрема, потрібні апарати для розробки м’язів та суглобів. Волонтер «Центру допомоги» Аліна Совенко додає: «Гадаю, у госпіталі ще будуть масові толоки  — наприклад, з прибирання території».

Тож, є шанс допомогти в облаштуванні шпиталю — навіть, якщо не вмієте працювати з інструментами.

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: