Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

«День», з яким живемо, мислимо, перемагаємо»

18 травня у Львові розпочинаються Дні нашого видання
16 травня, 2017 - 19:22
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Після Луцька — Львів! Відвідувачі фотовиставки газети на Волині передають естафету галичанам. Володарями глядацьких симпатій у Луцьку стали роботи «Арт-об’єкт» Олега Батрака, серія «Подолання» Олексія Фурмана та «Мудра настанова» Андрія Недзельницького. Приємно, що уже зовсім скоро свій вибір зможуть зробити жителі міста Лева. Завдяки партнерам та читачам Львів — неодмінний пункт призначення щорічного інтелектуального марафону газети «День». Дні нашого видання тут розпочнуться вже цього четверга, 18 травня, у неформальній атмосфері. О 19.30 головний редактор газети Лариса Івшина почне спілкування з львів’янами в антикафе Communa (вул. Галицька, 1).

Офіційне відкриття виставки найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» відбудеться 19 травня о 12.00 у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12). Тут же о 13.00 заплановано зустріч-дискусію з головним редактором газети Ларисою Івшиною на тему «Національний діалог». Традиційно заходи відбудуться за підтримки Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «ЛП», директор якого Ірина Ключковська є незмінним модератором дискусій в університеті.

«День» — звичний і бажаний гість не лише у місті Лева, а й на всій Львівщині, де холдинг інтелектуальних ініціатив провів усе минуле літо. Про важливість гуманітарної роботи з суспільством у контексті проектів «Дня» розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег СИНЮТКА: «Наше суспільство переживає надзвичайно складний процес трансформації. У цьому процесі найголовніше — не загубити людину. Тому ті речі, які сьогодні пов’язані з гуманітарною галуззю, настільки ж важливі, як сфери оборони та економіки. Тому що коли в центрі суспільства буде людина, коли держава розумітиме її проблеми, болі, коли людина відчуватиме підтримку держави, коли вона відчуватиме в нашій державі можливості самореалізації — врешті-решт, коли людина відчуватиме потребу об’єднання та гуртування, то я переконаний, що сама держава стане міцнішою.

Газета «День» — це бренд, який впізнаваний і який має заслужену довіру в українському суспільстві. «День» пропагує справжні цінності й несе в суспільство довіру. Переконаний, що вона відіграє дуже важливу об’єднавчу роль, даючи людині можливість відчути себе самодостатньою і затребуваною.

Матеріали і збірки, які публікує й видає газета «День», є надзвичайно актуальними. Ми хочемо, щоб у наших об’єднаних громадах, у наших опорних школах обов’язково були добірки книг Бібліотеки газети «День. Переконаний: коли люди пізнаватимуть через книгу себе та суспільство, то від цього ми будемо тільки мудрішати і зміцнюватися».

Стіни Львівської політехніки уже давно стали домівкою інтелектуальних ініціатив «Дня». Про багаторічну плідну співпрацю газети з цим університетом крізь призму років та особистих вражень розповідає ректор Національного університету «Львівська політехніка», професор Юрій БОБАЛО: «День», з яким живемо, мислимо, перемагаємо. Саме в цьому мені вбачається особлива роль, особлива місія газети з промовистою назвою «День».

Періодичних видань такого масштабу і глибини мислення в Україні, на жаль, обмаль. Видань, які пробуджують в українців національну самосвідомість і самоповагу, просвітницьких видань, видань високого публіцистичного гарту. «День» — щасливий виняток у цьому сенсі.

«АРТ-ОБ’ЄКТ» СТАВ ФАВОРИТОМ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ / ФОТО ОЛЕГА БАТРАКА

Львівську політехніку і газету «День» пов’язує тривалий період тісної творчої співпраці та дружньої приязні. Щороку в стінах нашого найдавнішого на теренах України та Східної Європи університету, який відзначив свій 200-річний ювілей, відбуваються надзвичайно цікаві та емоційно насичені традиційні фотовиставки «Дня». За допомогою фотопубліцистики справді високого рівня ми пізнаємо дійсність, аналізуємо явища динамічної навколишньої дійсності.

У наших аудиторіях відбуваються також численні зустрічі-діалоги між журналістами видання і студентами й викладачами університету. Пригадується, під час однієї з таких зацікавлених розмов, тема якої була окреслена гранично точно й актуально: «Як нам перемогти?» — головний редактор газети Лариса Івшина стверджувала: «Наше видання — це своєрідний набір інструментів для пізнання правдивої історії України, розуміння суспільно-політичних, соціальних і культурних процесів сьогодення, формування у людей активної громадянської позиції».

Львівські політехніки дуже органічно і схвально сприймають цю глибоку за змістом думку. Незважаючи на свою технічну «генетику», вони твердо переконані, що без вагомої гуманітарної складової формування вітчизняної технічної еліти буде неповноцінним. Щоб стати справжнім громадянином і патріотом, потрібно думати, читати, бачити. Все це дає нам «День».

Нелегку драматичну пору переживаємо ми нині. Та попри все, щоразу розгортаючи сторінки «Дня» і вчитуючись у його пристрасні матеріали, я насичуюся нездоланним оптимізмом та вірою, що ми здолаємо всі негаразди й виведемо Україну на широкий та світлий шлях розквіту і прогресу».

Зауважимо, що у Львівській політехніці виставка найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» триватиме з 19 травня до 4 червня! Не пропустіть нагоди поспілкуватися з командою газети наживо! А крім того — придбати новинку «Сестра моя, Софія...», бестселери попередніх років та оформити передплату на свій «День».

Дмитро ПЛАХТА, Львів
Газета: 
Рубрика: