Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

Дніпро – проти!

У київській Микільській Слобідці може поновитися протистояння із забудовником
8 лютого, 2017 - 11:35
ФОТО EVENINGKIEV.COM

Новиною поділився у Facebook народний депутат Віктор ЧУМАК. «На порушення всіх вимог законодавства «Укрбуд» отримав дозвіл на будівництво, тобто на його продовження. Зупинити його можна тільки фізично, заблокувавши в’їзди-виїзди на/із будівельного майданчика», — йдеться в дописі Віктора Чумака. Про ситуацію народний депутат повідомив міському голові Києва Віталію Кличку.

Конфлікт навколо будівництва на вулиці Микільсько-Слобідській, 1 тягнеться роками, піку досяг два роки тому. Тоді забудовник — державна корпорація «Укрбуд» — почав зводити у прибережній зоні Дніпра багатоповерховий житловий комплекс «Сонячна Рів’єра». Місцеві жителі відреагували на це протестами, палили шини і блокували дорожній рух. Після цього роботи призупинили.

«Знов отримали дозвіл. Не бачила, який саме, але в будь-якому разі забудовник має посилатися на норми чинного генплану. А ще є Водний і Земельний кодекси, які регулюють таке питання. Відповідно до них, для великої ріки прибережна захисна смуга має становити 100 метрів — на цій території не можна займатися садівництвом, городництвом, навіть зводити дачні будинки, не кажучи про багатоповерхівки, — коментує Олена ТЕРЕЩЕНКО (Єскіна), громадський діяч, депутат Київради VII скликання, яка 2015-го підтримала жителів Микільської Слобідки. — Тож як отримали дозвіл — величезне питання. Гадаю, місцеві мешканці налаштовані так, що це спровокує черговий конфлікт з бійками. І не варто зайвий раз загострювати ситуацію в Києві, провокувати людей — тим більше, кілька гарячих точок уже є, наближається Євробачення. Імідж столиці і, зокрема київської влади, сильно постраждають від такого конфлікту».

Олена Терещенко нагадує, що досі через будівельні роботи 2015-го нікого не притягнули до відповідальності, а президент «Укрбуду» Максим Микитась нині є народним депутатом і може лобіювати свої інтереси у Верховній Раді. «Якщо забудовник вважає, що місцеві опустять руки — там не така громада. Вони захищатимуть свої інтереси, вони налаштовані врятувати береги Дніпра, — продовжує Олена Терещенко. — Не може бути кілька багатоповерхівок на ділянці, де генпланом цього не передбачено. Інфраструктура відсутня повністю — дороги, місця в дитсадках і школах. Загальна картина жахлива».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ