Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

До 153-річниці від першого публічного виконання

Кілька тисяч людей у Львові разом заспівали гімн України
13 березня, 2018 - 12:05

12 березня на площі Ринок у Львові відбулося велелюдне виконання Державного гімну України. Цей захід присвятили до 153-річниці з дня першого його публічного виконання. Перед виконанням на площі перед Львівською міською радою розгорнули великий 18-метровий синьо-жовтий прапор. Тримали його з усіх кінців пластуни, студенти, курсанти та жителі міста. Долучитися до спільного виконання прийшло також духовенство та керівники вищих навчальних закладів Львова.

«Вже стало традицією міста Львова щороку спільно зі студентами, молоддю, громадськими організаціями, активістами, пластунами збиратись на цій площі і спільно виконувати повну версію державного гімну України. Сьогодні було десь 3—5 тис. наших студентів, молоді, представників громадських організацій, які виявили ініціативу і долучались до цієї акції. Прапор і державний гімн є нашими символами, вони для нас важливі і закладені в нашому генетичному коді», — розповіла в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Марія Пилипчук.

Основний тон у виконанні гімну завдав муніципальний хор «Гомін». Для тих, хто не знав усіх куплетів державного гімну, повний його текст розмістили на великому банері.

Нагадаємо, створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Перше його публічне виконання відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту. Але вперше офіційний статус пісня отримала 15 березня 1939 року в Карпатській Україні. А 15 січня 1992 року музичну редакцію національного гімну затвердила Президія Верховної Ради України.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
Газета: 
Рубрика: