Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Допомагайте деревам!

21 березня — Міжнародний день лісів
21 березня, 2017 - 09:53

Дата відзначається віднедавна, з 2013 року. Міжнародний день лісів започаткований рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 2012 року. Цей день — додатковий привід для людей, які займаються збереженням лісів, обмінятися думками і нагадати про тему загалу. 

Андрій Плига координує волонтерський напрямок Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні і знає, як громадськість може протидіяти незаконним вирубкам. «Громадський моніторинг є складною темою, і ми тільки намагаємось впроваджувати його в Україні. Ми навчаємо волонтерів, як аналізувати плани лісогосподарських заходів, бо вони доступні, але їх ніхто не характеризує. Також навчаємо волонтерів, як визначати основні моменти, що мають бути у документах по законних вирубках, — розповідає Андрій. — Як правило, громадськість взагалі не в курсі цього і починає панікувати, коли рубка вже починається, хоча ніщо не заважає подивитися завчасно, буде вона чи ні. Люди цікавляться темою. Але багато хто — і це стосується різних питань, не лише захисту лісів — готові тільки обурюватися у Facebook, а до реальних кроків не переходять».

Справді, сьогодні інформація про «лісові» проблеми швидко набуває розголосу, українці обурюються сумнівним вирубкам. Але треба більше рішучості, щоб захищати природу не лише онлайн, а й у реальному житті.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: