Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Iз 1 квітня цього року

У готелях обов’язково проектуватимуть універсальні номери
28 березня, 2019 - 11:56
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У новій Державній будівельній нормі «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога — при будівництві або реконструкції готелів проектувати не менше 10% житлових місць універсальними, які враховуватимуть потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.

«На пальцях однієї руки можна перерахувати готелі в Києві, які сьогодні мають безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та зручні універсальні номери. Ще гірша ситуація в інших українських містах. При тому, що в Україні всього налічується близько 2500 готелів та готельних комплексів. Рівний доступ до цих закладів повинні мати усі. Тому у новій ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд була передбачена обов’язкова вимога», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає www.kmu.gov.ua.

Згідно з новою ДБН у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, з урахуванням розселення будь-яких категорій відвідувачів, зокрема, і осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках. Відповідно до цих норм усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Заступник міністра підкреслив важливість вирішення проблеми, адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, орієнтовно 10% українців мають інвалідність і вони залишаються ізольованими від суспільства через недоступність громадських закладів, транспорту, вулиць та іншої інфраструктури, зокрема, не можуть користуватися послугами готелів. «80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива — майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності. Так не має бути! І саме для ефективного вирішення цієї проблеми була розроблена нова ДБН щодо інклюзивності», — відзначив Лев Парцхаладзе.

Газета: 
Рубрика: