Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перший в Україні

У Вінниці розробили посібник з математики для першокласників з інвалідністю
14 січня, 2021 - 19:57

«Доступна математика. Дочисловий період» — так називається посібник, який призначений навчання дітей з особливими освітніми потребами в перших інклюзивних класах. Він став результатом реалізації проєкту «Доступна література», який профінансувала Вінницька міська рада в рамках «Бюджету громадських ініціатив». Автором ідеї написання посібника стала Олеся Самойленко — голова «Родини Кольпінга у Вінниці». Співавтором — Леонід Зіньківський, практичний психолог та представник ГО «Справа Кольпінга в Україні». А розробляли його вчителі вінницьких шкіл, які працюють з інклюзивними класами.

«Доступна математика» — це структурований підручник для учнів першого класу. Він відповідає програмі Нової української школи. Має два набори карток, які використовують для закріплення матеріалу. Вони підлаштовані під кожну тему у підручнику. Їх вчителі можуть використовувати для закріплення матеріалу в ігровій формі, що дозволить закріпити певні навички», — розповіла одна з розробників посібника, вчителька початкових класів школи-гімназії № 6 Тетяна ДУШКО. 

На сьогодні це перший в Україні посібник з математики, який дозволяє навчати дітей з особливими дитячими потребами. У рамках проєкту «Доступна література», який виграв у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив» 190 тисяч гривень, надрукували 500 примірників. Їх розповсюдили по школах Вінниці та центрах, у яких навчаються діти з ментальними порушеннями.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День». Вінниця, фото vmr.gov.ua
Газета: 
Рубрика: